Турецька Республіка розташована в основному в південно-західній частині Азії, частково в південній Європі. Держава утворилася на початку 1920-х років у результаті розпаду Османської імперії, збереження монархії та перетворення території з перевагою турецького етносу. Основна частина території країни приходить на Анатолійський півострів, менша — на Балканський півострів між Чорним і Середземним морями. Туреччина межує на сході з Грузією, Вірменією, Азербайджаном і Іраном, на півдні – з Іраком і Сирією, на заході – з Грецією, Болгарією. Це держава охоплює чотири моря: Чорне, Середземне, Егейське і Мраморне. Загальна площа країни становить 783 562 км.

Столиця: Анкара (населення близько 4,9 чоловік)

Населення: в даний час проживає близько 75 млн. осіб. Більшу частину населення складають турки (80%), близько 11% жителів – це курди. Останню частину населення Туреччии складають араби, греки, вірмени, євреї, черкеси та інші народності.

Мова: Турецька - офіційна мова, а також широко розповсюджена англійська та німецька.

Релігія: 99% населення країни сповідують іслам. З них 4/5 - суніти, а 1/5 – шиіти. Крім мусульман в Туреччині проживають грецькі, вірменські, сирійсько-православні християни, іудеї. У цілому жителі країни дуже трепетно ​​відноситься до дотримання релігійних норм і правил.

Клімат: в Туреччині в основному субтропічний середземноморський. Літо довготривале і жарке (температура коливається від +23 С до +33 С), а зима тепла і коротка (температура повітря від +13 С до +15 С). Купальний сезон тут відкритий з квітня по жовтень.

Валюта: Турецька ліра (TRY).

Політика: Туреччина є конституційною республікою з формою президента. Голова держави – президент. Законодавчий орган – Великі народні збори. Виконавча влада здійснюється президентом та Радою міністрів.

Туризм: тури до Туречини – найбільш популярний відпочинок українців. Вас радує багатий вибір розкішних готелів з системою All inclusive на популярних курортах міжнародного рівня: Бодрум, Кушадаси, Ізмір, Чешме та інших. Окрім доступного пляжного відпочинку, в Туреччині – це ще й насичена екскурсійна програма старовинними містами і античним фортецями, краса природних ландшафтів, численні водні розваги, активні відпочинки, цілющі джерела, соляні пещери, SPA, шопіг в турецьких магазинчиках, круїзи узбережжям, а також яскраве нічне життя. 

Це мальовничий куточок на південному заході Туреччини, що розташувався між Егейським і Середземним морями і отримав найкраще від кожного з них. Бодрум гармонійно поєднує золотаві піщані пляжі, відокремлені бухти з чистою прозорою водою, соснові ліси, гаї з апельсиновими деревами, чудові гори та скелі. 

Відпочинок в Бодрумі - улюблене проведення часу еліти і богеми Туреччини. Поети та художники, письменники та музиканти, бізнесмени та меценати купують тури в Бодрум, щоб насолодитися пишнотою пляжів та чарівністю нічного життя. У Бодрумі знаходиться одна з найбільших та шикарніших дискотек у всій Європі – Хелікарнас. Курорт ідеально підходить як для молодіжного, так сімейного відпочинку.

Також по всій території Туреччини розташована безліч архітектурних пам'яток різних епох - Трої, Мілета, Прісни, Дідими, Конья, руїни Пергама, Ефес, Геркулесова Брама, порт Боррус, Каппадокія, храм Афіни, протока Босфор, гори Улудаг, солоні озера Туз і Ван, гора Великий Арарат, згаслі вулкани Сюпхан, Аладаг і Немруд та багато іншого. Блакитне море, лагідне сонце, доброзичливі люди, велика кількість їжі та розваг - Туреччина - це те, що треба!

Однак Туреччина для туристів відкрита не лише влітку. Туристи з усього світу поспішають відвідати турецькі гірськолижні курорти, адже вони приваблюють своєю красою, чудовим обслуговуванням гостей та прийнятними цінами. У горах Туреччини зима м'яка та снігова, сніг на вершинах лежить близько 180 днів на рік. Гірськолижна Туреччина – чудовий варіант відпочинку як для всієї родини, так і для молоді.

 

Анталія

Анталія - один із наймолодших курортів Туреччини з міжнародним аеропортом за 12 кілометрів від центру міста, з чудовою індустрією розваг, включаючи кілька аквапарків, величезну кількість готелів, які за відгуками відпочиваючих користуються незмінною популярністю. Зараз тури в Анталію постійно затребувані у туристів з усього світу, а тури та путівки, що горять, в Анталію дозволяють проводити відпочинок в Анталії практично для сім'ї будь-якого достатку. На одному узбережжі з курортом знаходиться безліч древніших міст, проте вони мертві, а Анталія процвітає. І саме, завдяки поєднанню стародавнього та сучасного, вулиці та околиці курорту такі привабливі для мандрівників. Анталія, що стала центром курортної зони, приваблює туристів багатою історичною спадщиною. Широко розвинена мережа сучасних готелів Анталії, безліч вишуканих ресторанчиків, затишні кав'ярні в національному стилі, всілякі розважальні центри та дискотеки, безліч магазинів з величезною різноманітністю товарів, парки водних розваг, міжнародний аеропорт, що гостинно зустрічає гостей з усіх куточків світу, чудова погода перетворило місто-курорт на знамениту столицю Турецької Рів'єри. Погода в Анталії суха і тепла протягом майже всього року і сприяє прекрасному відпочинку. Влітку температура повітря в Анталії 25-30 С. На Анталійському узбережжі Туреччини майже цілий рік сяє спекотне сонце. Купатися можна в період із квітня по жовтень. Температура морської води в цей період на узбережжі Анталії складає приблизно 20-26 С. Щороку місто-курорт Анталья зустрічає зростаючий потік туристів з усього світу, які приїжджають не тільки для відпочинку, але і для знайомства з багатою історичною спадщиною і численними пам'ятками мистецтва і архітектури стародавньої цивілізації. Провести свою відпустку в Туреччині — найкращий вибір для тих, хто любить бути в центрі подій, на які так багате життя великого міста, а також для тих, хто хоче поєднати тур до Анталії з діловою поїздкою. Цей курорт, за відгуками багатьох туристів, є найкращим турецьким курортом. У цьому середземноморському місті злилося все, що може так чи інакше зацікавити його гостей і зробити відпочинок в готелях Анталії максимально приємним і насиченим. Відпочинок в Анталії – це чудова можливість поєднати пляжний відпочинок та знайомство з античною спадщиною цієї землі.

Аланія

Аланія є невеликим курортним містом, віддаленим від Анталії на 110 кілометрів. Чисельність населення трохи більше 100 000 чоловік. Це чудове містечко затишно розташувалося на березі Середземного моря в Туреччині. Саме середземноморські субтропіки формують чудову погоду в Аланії протягом усього року.

Це місто-курорт має багату та насичену історію, початок якої датується 67 роком до нашої ери, коли Римська імперія захопила та приєднала цю територію. Аланья – це зосередження безлічі легенд, міфів, надань та казок.

Над містом, на одному з найкрасивіших мисів Середземного моря на висоті 250м, височить потужна фортеця-замок. У 1221 н. е. її збудував султан династії Сельджукідів Аледдін Кейкуба 1, який перетворив Аланію на свою резиденцію. Стародавні стіни цієї фортеці простяглися на 6 км. Задовго до цього Марк Антоній подарував місто та всю Кілікію Клеопатрі, яка використовувала місцеві кедрові ліси для кораблебудування. На користь цього факту говорить те, що на курорті є один із найчистіших і найкрасивіших пляжів, який був названий на честь цієї великої правительки. З чуток, пляж не існував, поки Клеопатра не наказала створити його. Якщо порівняти пісок та архітектуру пляжів Аланії, то можна побачити разючі відмінні риси між пляжем Клеопатри та іншими. І цей штучний пляж став однією з найвідоміших пам'яток курорту, на якому встановлені особливі правила.
Також, ті, хто обрали тури до Туреччини, в Аланію, можуть відвідати чимало інших історичних пам'яток, таких як фортеця Агар Евлієсі, сталактитова печера з джерелом цілющої води Дамлаташ, Печера Закоханих, Фосфорна печера і Печера Піратів, де згідно з легендою сходи, що зв'язують це місце з фортецею, Червона вежа та багато іншого!
Аланья відноситься до Анталійської області країни, а висока скеля поділяє територію на дві частини - Старе місто та Нове місто, які помітно відрізняються. У Старому місті найбільш поширені екскурсії, оскільки тут зосереджено найбільшу кількість культурних та історичних пам'яток. Тут спокійною та утихомиреною. Нове місто цікаве тим, кого цікавить активний відпочинок та розваги, кому не вистачає міської суєти.
Сучасні готельні комплекси та готелі Аланії порадують кожного туриста багатим вибором номерів та можливостей. Високий рівень обслуговування, сервісу та грамотні керуючі допоможуть вам відчути себе спокійно та невимушено, отримуючи максимум задоволення від комфортного відпочинку. Курорт Аланія – мільйони способів відпочити!

Бодрум

Бодрум – це сучасний турецький курорт, який знаходиться на узбережжі Егейського моря. Головною його особливістю є різні історичні пам'ятки та цінності, що розташовані на його території. Багато людей вирушають до цього турецького туристичного центру, щоб культурно збагатитися та дізнатися для себе щось нове. Саме в цьому місці починали свій розвиток і занепадали кілька древніх цивілізацій. Вони залишили по собі безліч найцікавіших пам'яток архітектури. Наприклад, згідно з багатьма історичними хроніками, тут колись височіло чудове місто Ефес, яке славилося своїм некрополем Мавзола. Останній став свого роду прототипом усіх сучасних мавзолеїв, склепів та усипальниць. Цей туристичний центр розташований на острові, який носить однойменну назву і знаходиться на стику двох морів - Егейського та Середземного. Вдале розташування, чиста морська вода та мальовничі пляжі, створили неймовірні умови для проведення відпустки абсолютно будь-якого типу, починаючи від тихого та розміреного та закінчуючи швидким та активним.

Туристів та гостей цього чудового міста райдужно зустрічає місцевий аеропорт, який є однією з основних транспортних артерій Туреччини. Ця монументальна та сучасна споруда здатна вразити з першого погляду. Зроблений за останнім словом техніки та оснащений усім необхідним, цей аеропорт по праву входить до десятки провідних повітряних гаваней країни. 

Але тільки не подумайте, що відпочинок у Бодрумі пов'язаний лише з відвідуванням музеїв та оглядом визначних пам'яток. Це місто має розвинену готельну та розважальну інфраструктуру. На Ваш вибір пропонуються апартаменти різного рівня комфорту та сервісу. Абсолютно кожен готель міста може похвалитися наявністю власного пляжу, який доступний лише відвідувачам. Якщо Ви вирішили відвідати цей рекреаційний центр з дітьми, то для них пропонуються всі умови для комфортного та веселого проведення часу. Ви можете повести їх у різні парки атракціонів, аквапарк або просто залишити під опікою професійної команди аніматорів, які цілий день їх розважатимуть і гратимуть з ними. Вільний час Ви можете повністю присвятити собі. Вдень можна вдосталь купатися в морі, засмагати на пляжі, грати у різні спортивні ігри (теніс, пінг-понг, пляжний волейбол та футбол), займатися екстремальним спортом, ходити під вітрилом тощо. Увечері Ви можете відвідати найбільшу на території Європи дискотеку і вдосталь натанцюватись у гарній, дружній та приємній атмосфері. 

Белек

Цей новий туристичний курорт розташований лише за 30 км від Анталії та 25 км від аеропорту. 170кв км зелених рівнин, хвойного лісу, річок і полів між Таврськими горами і Середземним морем - є природною зоною, що охороняється. Белек вважається курортом для заможних відпочиваючих. Тут розміщуються лише п'ятизіркові готелі та елітні туристичні комплекси, збудовані таким чином, щоб не порушувати унікальний екологічний баланс узбережжя з його евкаліптовими лісами. Єдиний курорт по всьому турецькому узбережжю, який не пов'язаний з жодним історичним місцем. Що ж робить Белек настільки популярним серед відпочиваючих? Ну, звичайно, кілометри піщаних пляжів, чисте бірюзове море, свіжий морський вітер, соснові ліси, мальовничі маршрути для верхової їзди, і головне, відмінні поля для гольфу. Саме тут, 1994 року, було відкрито Національний гольф-клуб — один з найбільших гольф-клубів у світі. Гольф-поля повністю відповідають міжнародним стандартам та вимогам. Гольф-клуби Белека проводять міжнародні чемпіонати, пропонують програми для професіоналів та гравців-початківців. З пізнавальних програм буде цікаво відвідати такі пам'ятники античного світу, як Перге, Термессос, Аспендос, Сілен, тим паче, що вони знаходяться у безпосередній близькості один від одного. 

 

Даламан

Відпочиваючі в регіоні Даламан (Мармарис, Фетхіє) мають чудову нагоду здійснити екскурсію на катері до грецького острова. Тут Ви зможете не лише оглянути визначні пам'ятки стародавнього міста, середньовічну міську стіну та палац, але й викупатися та позасмагати на грецькому узбережжі.

Даламан - це один із районів, що знаходиться на території адміністративного округу Мугла. Як туристичний центр Даламан став відомий порівняно недавно. Хоча тут і раніше були всі умови, необхідні для залучення сюди відпочиваючих, лише після будівництва міжнародного аеропорту сюди стали ринули інвестиції спрямовані на розвиток туризму.
У Даламані, особливо на узбережжі біля підніжжя гори Капідаг, є безліч найкрасивіших бухт, до деяких з них можна дістатися тільки морем. Ці райські куточки стали улюбленими точками зупинок на маршрутах блакитних та добових круїзів, що відбуваються в районі Мармарис-Гьочек. До деяких бухт, таких як Сарсила, існують шляхи сполучення і суходолом.

Ізмір

Ізмір - одне з найдавніших міст Середземноморського басейну. Місто розташоване на заході Туреччини біля східного узбережжя Егейського моря, на березі Ізмірської затоки. Стародавня назва міста - Смирна.

Протягом усього періоду свого існування місто мало насичену історію, переживаючи періоди розквіту та падіння. Ізмір вважається батьківщиною Гомера, засновника західної літератури. Ізмір є третім за чисельністю населення містом Туреччини та другим за величиною портом країни після Стамбула.

Поза сумнівом, Ізмір - місто контрастів. Будучи одним із найкрасивіших міст і одним із всесвітньо відомих курортів Туреччини, Ізмір також відомий як міжнародний діловий центр і як зосередження культурних, історичних та архітектурних пам'яток, створених людьми за довгі роки існування міста. Тут мирно сусідять руїни античних споруд та сучасне метро, ​​елегантні багатоповерхові будівлі зі скла та бетону та лавки, в яких торгують керамікою, створеною за старовинними рецептами.

Місто оточене невисокими гористими пагорбами, клімат у свою чергу є помірним середземноморським з теплим та сухим літом.

Кушадаси 

Все місто Кушадаси є справжнім музеєм просто неба, тут все дихає історією та величчю. Ви зможете насолодитися спадщиною стародавніх епох, чудовими архітектурними пам'ятками. Символом Кушадаси вважається старовинна фортеця на Голубиному острові, яка була збудована ще у 16 ​​столітті. Ця фортеця бездоганної краси має чудовий вигляд як з берега, так і з моря. На увагу заслуговують і сельджуксько-османські пам'ятки архітектури в самому Кушадасі та в сусідньому Сільчуку. Додаткову привабливість регіону Кушадаси надають розташовані неподалік історичні міста Ефес, Мілет, Пріене, Дідіма, Бафійські озера, Афродисіас та «бавовняний замок» - Паумкале. Тут знаходяться чудові пам'ятники античної грецької та римської архітектури, один з яких, Храм Артеміди, вважався в давнину одним із семи чудес світу. Кушадаси – це веселе курортне життя. Сюди приїжджають, щоб відпочити в комфортабельних готелях, зайнятися водними та підводними видами спорту, поласувати свіжою рибою в тавернах, помилуватися національним фольклорним шоу в караван-сараї, поштовхатися у вільний час базаром та незліченними магазинчиками. Аквапарк у Кушадасах - це острівець щастя, задоволення та безтурботного відпочинку, де люди різного віку можуть чудово провести час, відпочити та повернутися додому із незабутніми спогадами. Приїжджайте до Кушадасів і Ви не розчаруєтеся у своєму виборі!

Кемер

Популярним курорт Кемер зробили смарагдові пляжі, низькі ціни та високий рівень сервісного обслуговування. Саме тут кожному туристу буде запропонований калейдоскоп сучасних розваг, що супроводжується найвищим рівнем комфорту, доступний як у парку Місячного Світу з величезним дельфінарієм та безкрайнім танцполом, так і на бульварі Ататюрка. Саме тут зосереджені магазини відомих елітних європейських марок, численні ресторани з турецькою та європейською кухнею, затишні кав'ярні та численні торгові лавки, в яких кожен бажаючий зможе придбати пам'ятні сувеніри для себе та близьких людей. Багато мандрівників стверджують, що відпочинок у Кемері має запах апельсинових алей та евкаліптових гаїв, що обов'язково варто оцінити на власному досвіді.

По своїй території Кемер є невеликим містом, яке знаходиться в південно-західній частині Туреччини, а саме біля підніжжя Таврських гір, лише за 42 км у напрямку на південний схід від Анталії. Приголомшлива природа тутешніх місць дозволила легендарному курорту стати одним з найпопулярніших і найпопулярніших туристичних напрямків у літню пору року. Адже саме в цей час можна буде помилуватися гаями реліктових сосен, мальовничими гірськими пейзажами, цитрусовими садами, а також викупатися в кришталево чистому морі.

 Мармарис

Саме тут зустрічаються води Егейського та Середземного морів. Це місто було засноване у 4 ст. до н.е. та отримав назву Фіскос. За твердженням найвідомішого історика стародавнього світу Геродота, який залишив майбутнім поколінням список семи чудес світу, заснували сучасний Мармарис воїни, що прийшли з острова Крит. Мармаріс (Фіскос) був найважливішим портом на торговому шляху Анталія – Родос – Єгипет. У 334 р. до н. військо Олександра Македонського звільнило землі Анатолії від перського ярма. Пізніше місто стало частиною Візантійської імперії, ще пізніше дісталося османам. Сьогодні про часи Османської імперії нагадує фортеця 11 ст, стіни та башта якої є виразним елементом старого міста. Звідси відкривається чудовий краєвид на строкатий прапорами різних країн і різнокольоровими вітрилами порт - один з основних яхт-центрів у Туреччині. Мармаріс - найєвропейськіший курорт Туреччини. Жваво тут не лише вдень, а й уночі. До ранку Ви можете танцювати та веселитися на дискотеках, відкритих усю ніч. А вдень насолоджуватися незабутніми морськими прогулянками Егейським морем і оглядати місцеві визначні пам'ятки. Цей край, наділений дивовижною красою природи та чудовим кліматом, пронизаний духом античної історії, є улюбленим місцем відпочинку для гостей з усього світу.

Курорт Мармарис сьогодні по праву прийнято вважати центром яхтингу, оскільки саме сюди на щорічну регату приїжджають тисячі аматорів та активних учасників парусного спорту. Багато туристів також не втрачають унікальної можливості здійснити захоплюючий круїз за кілька годин по Середземному морю. Особливо цікаве та привабливе для іноземних громадян нічне життя курорту, яке чимось нагадує відпочинок на іспанському острові Ібіца. Однак турецький острів порадує своєю різноманітністю дискотек, ресторанами, нічними клубами та барами, дозволяючи багатьом гостям популярного міста організувати цікаву та захоплюючу відпустку.

Ви зможете вночі прогулятися мальовничою Вулице Барів. Таку назву отримала ціла низка закладів, що дозволяють чудово провести час у компанії друзів, сім'ї чи близької людини. Багато туристів вирушають до міського парку під назвою Ататюрка, в якому є чистий і рівний пляж, який поступово заглиблюється в затоку. Подібне наростання глибини дозволило відпочивати в місцевих готелях величезній кількості сімей з маленькими дітьми. Крім того, парк пропонує покататися на конях, а також організувати турнір з тенісу.

Стамбул

Стамбул - одне з найбільших міст, а також відомих морських портів, що є культурним центром Туреччини. Будучи розташованим на мальовничій горбистій місцевості, його основна частина знаходиться на території Європи, а менша – в Азії. Популярність та затребуваність даного туристичного спрямування пов'язана з наявністю у тутешніх місцях субтропічного середземноморського клімату, який чудово переноситься вітчизняними туристами та мандрівниками з Європи. Вас обов'язково порадує чудова місцева кухня, широкий вибір готелів різного рівня обслуговування та вартості, величезний вибір розваг, а також багато інших важливих нюансів, необхідних для організації якісного відпочинку.

Місто Стамбул невипадково прийнято називати столицею шопінгу, оскільки саме тут, а зокрема в районі Лалелі, що складається переважно з одних магазинів, потенційним покупцям запропоновано найрізноманітніші товари. Найбільший попит серед них має текстиль та вироби з хутра, які особливо цінуються приїжджими туристами, дозволяючи їм зробити цікаві та оригінальні покупки.

У місті також представлені різноманітні розважальні центри, нічні клуби та ресторани, які дозволять весело та цікаво провести відпустку. Весь спектр розваг розрахований на будь-який смак та бюджет, а отже, кожен турист зможе виїхати до себе додому і щасливим.

Тури до Стамбула дозволять помилуватися величним Софійським собором і Блакитною мечеттю або прогулятися територією палацу Топкапи, що складається з кількох будівель, а також має чотири двори, з'єднані воротами. Вас неодмінно вразить Галатська вежа та палац Долмабахче, а Цистерна Базиліка взагалі може налякати, оскільки її головною окрасою стала голова медузи Горгони. Не забудьте відправитися в тур Босфором і подивитися дивовижні шоу унікальних дервішів, що обертаються.

Сіде

У 76 км від Анталії, на маленькому півострові, розташоване чудове містечко Сіде. Засноване у 7 столітті до Різдва Христового грецькими колоністами, місто-півострів дуже швидко розросталося як великий центр морської торгівлі, був найважливішим портом цих місць і мав найбільший рабовласницький ринок. Сіде є унікальним музеєм просто неба, такі пам'ятники давнини як амфітеатр на 16000 глядачів, фонтан, агора, римські лазні, некрополь, акведук розташовуються в межах цього маленького міста. Гарні піщані пляжі, готелі різних категорій, ресторани, чайні – все це сучасний Сіде. Неподалік міста знаходиться найзнаменитіша на узбережжі дискотека Oxid, стилізована під старовинну фортецю з басейном. На сході від Сіде, потопаючи в соснових лісах, розташовуються курортні зони Соргун, Тітрейенгел, Кизилгач і Манавгат - галасливе містечко, відоме своїми численними базарами. Щопонеділка сюди з'їжджаються звідусіль, щоб продати свої товари. Стародавні монети, килими, вино, екзотичні фрукти та овочі – чекають на своїх покупців. На Заході розташовуються регіони Сіде-Чолакли та Сіде-Кумкей.

На відпочинку в Сіді минуле непомітно переплітається з сьогоденням: звивистими вуличками, лабіринтами ринків, ароматом східних пахощів і білосніжними мечетями, що прагнуть у небо. Курортні зони Сіде – як зерна рубінного гранату: соковиті, терпко-солодкі та насичені. У Манавгаті можна зробити сафарі-тур серед гірських відрогів або сплавитися річкою серед тремтливих водоспадів. Тільки на відпочинку в Сіді можна прямо з дерева поласувати горіхами італійської сосни. Безтурботним відпочинок у Сіде зроблять сонячні пляжі Чолакли: розслаблюючий масаж після відвідування турецьких лазень, spa-процедури та пряна кава у джезвах. На відпочинку в Сіді панує атмосфера млості та умиротворення. Втім, у ваших силах її змінити: ніч у Сіді розцвічена вогнями барів та дискотек. Для дитячого відпочинку в Сіді чудово підійде Кумкою з його плавними піщаними спусками, прозорою водою та спеціальними розважальними програмами для маленьких мандрівників. Якщо ви хочете залишитися з морем тет-а-тет, неодмінно вирушаєте до Тітреенгеля: при виході з готелю ви відразу потрапляєте на золотистий пляж, де повітря насичене смолистим ароматом пінії. Загалом, лише ваша фантазія може підказати, який саме відпочинок у Сіді вибрати для цієї відпустки!

Улудаг

«Улудаг» означає «Велика гора», і є найвищою горою у Західній Анатолії, висота становить від 2493 – 2543 м над рівнем моря. Курорт розташований на території національного парку, за 170 км від Стамбула і за 34 км від Бурси, міста аеропорту.


Гори Улудага вкриті снігом із грудня до квітня, товщина снігового покриву сягає 3 метрів. Взимку Улудаг – це чудовий гірськолижний курорт, гірськолижні траси тут порадують як початківців, так і професійних спортсменів: є крутіші спуски, але найбільше є зона м'яких спусків. Початківці мають змогу брати приватні уроки у досвідчених інструкторів.
В Улудазі знаходиться 14 підйомників, загальна довжина трас становить 16 км, найдовша з них – 3 км. Траси широкі, доглянуті, і здебільшого проходять у лісі з чудовими викочуваннями. Траси для більш досвідчених лижників знаходяться поза лісовою частиною гори (Sahinkaya Tepe та Tutyeli Tepe). В Улудазі регулярно проводяться змагання зі слалому, біатлону та лижних перегонів.

Варто відзначити, що Улудаг приваблює також не лише чудовими умовами для катання на лижах, а й першокласними готелями. Всі готелі мають власні підйомники як крісельні, так і бугельні. З вікон готелів відкриваються чудові краєвиди зимового лісу та снігових гір.
Для бажаючих поправити здоров'я чимало задоволення та користі принесуть піші прогулянки лісопарком та щоденне вживання мінеральної води з місцевих багатих мінеральних джерел.
Для любителів активного відпочинку та молоді в Улудазі є дискотеки, бари, ресторани, нічні клуби, де люблять виступати турецькі естрадні зірки, люблять покрасуватися на лижах європейські знаменитості. А для дітей передбачено цікаві розважальні програми.

Фетхіє

Фетхіе - молоде портове місто з населенням 32 000 чоловік, з розвиненою інфраструктурою відпочинку, розташоване біля підніжжя гір, покритих сосновими та кедровими лісами. Місто Фетхіє названо на згадку про відомого турецького льотчика-випробувача, який загинув під час аварії літака в 1913 році. Місто Фетхіє розкинулося біля підніжжя гори, увінчаної руїнами лицарської фортеці, звідки відкривається чудова панорама бухти. Це один із найзатишніших куточків південного узбережжя, ніби створений для тих, хто шукає усамітнення та спокою. У Фетхіє Вам вдасться відчути національний турецький колорит. Природна бухта створює прекрасні умови як для пляжного відпочинку, так і для численних яхт і рибальських човнів. Круті пагорби, майже гори, що заросли густим сосновим лісом і кедровником, оточують Фетхіє. Піщано-гальковий пляж простягся вздовж узбережжя на кілька кілометрів. Спекотне літо з ясним небом притаманно цього району. Мікроклімат, що утворився в цьому місці, якнайкраще сприяє прийняттю морських і повітряних ванн. У Фетхіє першокласні готелі, ресторани, торговий центр. Розвинена індустрія курорту пропонує Вам все, про що Ви тільки можете мріяти - нічні клуби, дискотеки, подорожі на яхтах і на джипах гірськими дорогами, віндсерфінг, стрибки з парашутом та багато іншого, і подарує Вам чудовий відпочинок у Фетхіє. Численні ресторани, бари та магазини пропонують зробити приємні покупки та скуштувати страви національної та європейської кухонь. Любителям плавання радимо вирушити до Чали (5 км від Фетхіе) на піщано-гальковий пляж, де полудня дме морський бриз. Захід сонця в цьому місці вважається найкрасивішим у Туреччині.

Памуккале

Екскурсії в Памуккале - найвідвідуваніші тури в Туреччині. Побачити цей шедевр природи щороку приїжджає близько двох мільйонів людей.

У перекладі турецької мови Памуккале означає «бавовняний замок». Це справжнє диво природи, фантастичне місце, відоме з давніх-давен своїми лікувальними властивостями і воістину неземним пейзажем. Кришталеві струмені води, збагачені кальцієм, тисячоліттями стікали схилом гори і утворили химерні білі вапняні тераси. Вони наповнені цілющою водою з дивовижними лікувальними та омолоджуючими властивостями.

Мінеральна вода і цілющі грязі благотворно впливають при лікуванні ревматизму, остеохондрозу, очних, серцевих, шкірних та інших захворювань. Проте не лише краса та незвичайність цього місця приваблюють тисячі туристів з усього світу. Поруч із цим дивом природи знаходяться руїни стародавнього міста Хієраполіса, що збереглися з часів Пергамського царства. Ви зможете побачити стародавній театр Аполлона, найбільший Некрополь на території Туреччини, римські лазні, ворота та вулицю Домітіана. Програма перебування в Памуккалі включає відвідування басейну з мінеральною водою, температура якої +35 градусів. Кажуть, у цих водах купалася сама Клеопатра... Побачивши Памуккале одного разу, ви ніколи не зможете його забути. Адже недаремно кажуть: "Хто не був у Памуккалі, той не бачив Туреччини". Увечері можна взяти участь у розважальній шоу-програмі, викупатися у прісному чи термальному басейні, потанцювати на дискотеці. Виберіть для себе екскурсійний тур у Памуккалі, насолоджуйтеся неповторною красою Бавовняного замку, одного з найдивовижніших місць Туреччини, занесеного Юнеско до списку «Світової спадщини людства».

 

Каппадокія

Давня Каппадокія – це ціла країна дивовижних краєвидів, розташована у центрі Туреччини. Три мільйони років тому, під час виверження вулканів, розпечена лава, що розтікалася поверхнею, кардинально змінила пейзаж місцевості. Протягом століть вітер, водяні потоки, різкі зміни клімату руйнували верстви лави. Так і утворилися долини, ущелини, каньйони та пагорби химерних конусоподібних форм.

Цілий ліс 40-метрових грибів-скелів та Каміни фей, знамениті на весь світ Червона та Місячна долини, каньйон Іхлара та «місто-голубник» - ці та інші природні фантазії недарма вражають уяву. Вражають також підземні міста з діючими та досі системами вентиляції та водопостачання. Прямо всередині скель висічені прекрасно збереглися церкви, яким майже 2000 років. Завдяки місіонерській діяльності Святих Петра і Павла, які жили і проповідували на землях Анатолії, швидке поширення набуло християнства. У III столітті Каппадокія стає одним із основних центрів християнства, найбільшого розквіту вона досягає за часів Візантійської імперії. Головні визначні пам'ятки Каппадокії об'єднані в національний парк Гереме, який охороняє держава і занесений Юнеско до списку «Світової спадщини людства».

Вартість складає від 70 до 130 доларів.

ДЕМРЕ-МІРА-КЕКОВА

Сучасне місто Демре, стародавня Міра, дарує нам надзвичайно зворушливий пам'ятник – церкву Святого Миколая Чудотворця. У 300 році н. Микола, уродженець Патари, став єпископом Мири, де й проповідував до самої своєї смерті у 325 році. Незабаром після смерті Святого Миколая було відзначено кілька чудесних зцілень серед віруючих, які приходили вклонитися до його праху. Згодом Миру стала місцем паломництва та святої віри. У житії святого йдеться про його надзвичайне милосердя до бідних та дітей, за що Микола увійшов в історію як покровитель дітей та прообраз Санта Клауса.

Під час морської прогулянки на яхті в Кекова можна побачити затонулий місто Лікійської епохи, давню фортецю на півострові Сімена. Побувавши тут, знаменитий капітан Кусто був вражений чистотою тутешніх вод та красою підводного світу, що відбилося в його знаменитій Одіссеї.

Вартість: 30-60$

АНТАЛІЙСЬКИЙ АРХЕОЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ

Про значущість культурної спадщини Туреччини красномовно свідчить найбагатша колекція експонатів Анталійського археологічного музею.

Тут, як у дзеркалі, відбивається вся історія розвитку країни, починаючи з доісторичної, римської та візантійської епох та завершуючи османським періодом.

Заснування колекції музею почалося 1919 року. Музей у своїй нинішній будівлі був відкритий у 1972 році і протягом усіх наступних років постійно поповнювався новими та новими експонатами. За масштабністю колекції він посідає друге місце серед археологічних музеїв Туреччини. У 13 залах та у відкритій галереї музею експонується у хронологічному порядку понад 5000 історичних знахідок. Тут представлені різні експонати: від античних гробниць, величних статуй та надгробних плит значних розмірів до предметів домашнього вжитку та прикрас, виставлених у павільйоні Мініатюрних експонатів та знахідок.

Вартість квитка: 20 лір

Ефес

Любителям історії гарантовано дуже цікаві враження від відвідування таких місць як Ефес Туреччина. Ця країна Середземномор'я взагалі дуже багата на археологічні знахідки. Однак Ефес – одна з найвідоміших історичних пам'яток, тут є безліч пам'яток старовини.

Зона Ефеса, де було здійснено археологічні розкопки, розташована неподалік турецького містечка Сельчук. Там створено музей, де зберігаються всі унікальні артефакти, знайдені там, де раніше був храм богині Артеміди в Ефесі. Цей храм був однією з найголовніших святинь античності.
Ефес знаходився на березі Егейського моря і був портом, місто швидко розвивалося завдяки торгівлі. Але потім море відступило, спустившись на 57 метрів нижче, і Ефес почав занепадати. Тепер море шумить за 6 км від того місця, де стояв храм в Ефесі.
Храм Артеміди в Ефесі вважався одним із 7 чудес світу. Зараз на цьому місці можна побачити одну колону, інші архітектурні фрагменти зберігаються у Британському Музеї та Стамбулі. Археологічна зона Ефеса досить велика, і тут можна оглянути такі споруди, як Бібліотека Цельсія, Одеон, Агору, Театр, храм Адріана, присвячений знаменитому імператору Риму, та Вулицю курет – загадкових жерців Артеміди.

Вартість: 40$

УЛУПІНАР

Улупінар – мальовниче містечко неподалік Кемера, ідеальне для риболовлі. У ресторанах Улупінара на туристів чекає неповторний пікнік під серенаду кришталевих вод некрутих водоспадів, під шапкою соковито-зелених дерев. Ресторани Улупінара славляться незвичайним приготуванням риби за власними рецептами. 

Вартість: 30-40$

САФАРІ НА КВАДРОЦИКЛАХ

Для любителів гострих відчуттів є ще одне задоволення - сафарі на мотоциклах-всюдиходах. З ними Вам будуть доступні будь-які дороги у будь-якій місцевості, а що ще потрібно для шукачів пригод та гострих відчуттів! Ви зможете з вітерцем промчати віражами гірських доріг, насолодитися спогляданням неповторних пейзажів природи. А під час привалу на обід – скуштувати курячий шашлик, гуляш чи смажену рибу.

Вартість:

З Белека, Анталії $60
З Белека, Анталії для дітей $35
З Мармаріса, Сіде, Аланії $50
З Мармаріса, Сіде, Аланії для дітей $30
З Кемера $55 З Кемера для дітей $30

TROY AQUA & DOLPHINARIUM

Тематичний аквапарк TROY AQUA & DOLPHINARIUM розташований у Білеку на території 12.000 м2 та оточений сосновим лісом та фісташковими чагарниками.

На території аквапарку 15 гірок: 4 дитячі гірки, 11 гір для дорослих. Крім різноманітних гір і басейнів на території розташовані Helen Restaurant&Bar та Troy Restaurant.

Троянський дельфінарій щодня проводить розважальні шоу-програми за участю дельфінів, білих китів та тюленів.

"Троянський кінь" – висота 25 м; складається з 2-х критих та 3-х відкритих гірок.

Ігровий майданчик "Троянський корабель" – дитячий басейн із фонтанами; складається з 4-х гірок: 2 гірки для дітей до 6 років та 2 гірки для дітей від 7 до 12 років.

Печера "Загублене місто".
Flow Rider – басейн для серфінгу.
Master Blaster pool - струмінь води, що піднімає на висоту 13 м-коду.
Wave pool – басейн із штучною хвилею, 1.500 м2.
River pool – річка навколо аквапарку завдовжки 3 км.

Турецька ніч

За 15 км від Аланії знаходиться караван-сарай, який чудово зберігся з часів правління сельджуків до наших днів. Колись тут відпочивали багаті мешканці.

Велич цій споруді надає арка, яка розділена на 9 частин з одним перекриттям. Завдяки казковим декораціям створюється дивовижна атмосфера Стародавнього Сходу. Туристи з різних країн світу із задоволенням відвідують це дивовижне місце, де можна скуштувати страви турецької кухні, почастуватись місцевим вином. Весь вечір трапезу супроводжує концертна програма, що складається з турецької фольклорної музики, пісень та танців, театралізованих вистав "гарем-шоу", знаменитого "танцю живота" у виконанні турецьких красунь.

Турецька баня

Особливість турецької лазні або хаммама - це відсутність душових. Підлога в турецьких лазнях підігрівається гарячим повітрям, потім її поливають гарячою водою, внаслідок чого утворюється густа пара. У центрі кам'яного приміщення знаходиться великий круглий камінь із мармуру, що підігрівається зсередини. Турки називають його гебек-таші ("камінь для живота"). Полежавши на гарячому мармурі та розпаривши тіло, ви готові до пілінгу. Спеціальною рукавицею з шорстким покриттям (кесе) досвідчений банщик зніме омертвілі частинки шкіри, а потім у вас буде мильний масаж з повітряною піною. Основа філософії хаммама – це фізичне та духовне очищення. Закінчується процедура відвідування лазні у кейфі (кімнаті відпочинку), де відвідувачам пропонують чай або каву. Національна турецька лазня - це одне з тих задоволень, відмовляти в якому собі право не варто!

Вартість: 30$

ІНДИВІДУАЛЬНІ ЯХТ-ТУРИ

Останнім часом особливою популярністю користуються яхт-тури вздовж південно-західного узбережжя та південного узбережжя Туреччини. Любителі морських прогулянок гідно оцінять подорож на комфортабельній приватній яхті класу люкс.

Під час плавання можна познайомитися з історичними та культурними пам'ятками Фазеліса та Олімпосу, стародавньої Мири та Фініці, побачити затонулі античні міста. Погляду мандрівника з'являються засніжені вершини гірських хребтів, химерно порізані скелясті береги, відокремлені бухти і тихі затоки. Можна попірнати з борту судна в чисті води блакитного моря, половити рибу, скуштувати найсмачніші страви національної кухні, а для повноти відчуттів покататися під час зупинок на водному велосипеді або політати парашутом. Морські подорожі організуються з різних напрямів. Програми розраховані на різні дні і можуть поєднуватися з відпочинком в готелі.

Для громадян України – безвізовий режим із Турцією.

Для громадян інших колишніх республік РСР різні умови в'їзду до Туреччини. Громадяни Грузії мають заздалегідь оформити візу до Посольства Туреччини. Громадяни Молдови та Азербайджану оформлюють одноразову візу на термін перебування на 1 місяць. Громадяни Узбекистану за оформленням візи звертаються до Посольства Турції біля Москви. Громадяни Казахстану мають право на безвізовий в'їзд із строком перебування до 30 днів.

Формально Турецька Республіка Північний Кіпр є окремою державою. Між Туреччиною та Північним Кіпром проводиться звичайний паспортний контроль. Для тих, хто прибуває з Північного Кіпру до Туреччини, необхідно придбати 20 доларову марку та отримати друк на прикордонному пункті.

Посольство Туреччини в Україні:
Посольство Республіки Туреччина в Україні
Адреса: м. Київ, вул. Арсенальна, 18
Тел.: (044) 294-99-15, 294-99-64, 294-96-71
Факс: (044) 295-64-23

Розмовник обов'язково стане в нагоді туристам (мандрівникам), якщо вони збираються відвідати яскраву та запашну Турцію.

Мовний бар'єр у Турції, як правило, не виникає, багато турків володіють російською мовою. Але ми зібрали найуживаніші слова та висловлювання турецькою мовою з вимовою, щоб ви могли пояснюватися ще вільніше.

Турція - держава, що одночасно розташована на південному заході Азії та на півдні Європи. Як самостійна держава утворилася у 1923 році після повалення монархії та розпаду Османської імперії. Основна територія Туреччини розташовується на Анатолійському півострові та Вірменському нагір'ї, менша частина – на Балканському півострові у проміжку від Чорного до Середземного моря.

На сході межує з Вірменією, Азербайджаном, Грузією та Іраном, на заході є сусідами з Болгарією та Грецією, на півдні - із Сирією та Іраком. На півдні та заході - середземноморський клімат із спекотним посушливим літом та теплою зимою. На нагір'ях клімат континентальний з дуже теплим літом та холодною зимою з великою кількістю снігу.

Вітання

ДобранічIyi gecelerИй’и геджел’ер
До побаченняHosca kalinХошча кал’ын
Побачимось пізнішеSonra gorusuruzЯкынд’а гёрющюр’юз
Добрий вечір!Iyi aksamlar!Ий’и акшамл’ар!
Добрий день!Iyi gunler!Ий’и гюньл’ер!
Доброго ранку!Gun aydin!Гюнайд’ын
ПривітMerhabaМ’ер(х)аба

Стандартні фрази

У вас є сайт?Web sayfaniz var mi?Веб сайфан’ыз в’армы?
Можу я скористатися інтернетом?Internet’e baglanabilir miyim?Интернэт’э бааланабил’ирмийим?
Мне нужно послать е-мэйлE-mail gondermem gerekИм’эйль гёндэрм’ем гер’екь
Де тут є компьютер?Bilgisa yar nerede?Бильгисай’ар н’эрэдэ?
   
Я маю подзвонитиTelefon etmem gerekТэлеф’он этм’ем гер’екь
БанкBankaБ’анка
ГрошіParaПар’а
Я прекрасно провел(а) часHarika zaman gecirdimХаарик’а зам’ан гечирд’им
Який у вас номер телефона?Telefon numaraniz nedir?Тэлеф’он нумаран’ыз н’эдир?
Можу я познайомитись вашим другом?Arkadasinizla tanisabilir miyim?Аркадашын’ызла танышабил’ирмийим?
Ви любите танцювати?Dansetmeyi sever misiniz?Дансэтмей’и сэв’ермисиниз?
Ми туристиBiz turistizБиз тур’истиз
Я подорожую з сім'єюAilemle birlikteyimАйл’емле бирликт’эйим
Мені тут дуже подобається їжаYemekler cok lezzetliЕмекл’ер чок леззэтл’и
Це моя дружина / мій чоловікBu benim esimБу бен’им эш’им
Це мій другBu benim arkadasimБу бен’им аркадаш’им
Де ви живете?Nerede oturuyorsunuz?Н’эрэдэ отур’уёрсунуз?
Можна мені тут присісти?Buraya oturabilir miyim?Бура’я отурабил’ирмийим?
Вітаю, як вас звуть?Merhaba adiniz nedir?М’ер(х)аба, адын’ыз н’эдир?
Я не знаюBilmiyorumБ’ильмиёрум
Скільки?…ne kadar?… н. Э. Кад’ар?
Як?Nasil?Н’асыл?
Коли?Ne zaman?Н. Э. Зам’ан?
Хто це?Kim o?Ким о?
Хто?Kim?Ким?
Що?Ne?Н. Э.?
Де вихід?Cikis nerede?Чык’ыш н’эрэдэ?
Де?Nerede?Н’эрэдэ?
Повторіть, будь ласкаTekrar edebilir misinizТэкр’ар эдэбил’ир, мисин’из
Говоріть повільніше, будь ласкаYavas konusabilir misinizЯв’аш конушабил’ир, мисин’из
Я не дуже добре розмовляю турецькоюTurkcem iyi degilТюркч’ем ий’и-де’иль
Я не розмовляю турецькоюTurkce biliyorumТ’юркче б’ильмиёрум
Я не розуміюAnalamiyorumАнл’амыёрум
Вибачте меніPardonП’ардон
Мені дуже шкодаOzur dilerimЁз’юр дилер’им
ТакEvetЭв’ет
НіHayirХ’аир
ВибачтеAffedersinizАффед’эрсиниз
Дуже дякуюCok tesekkurЧок тешекк’юр эдэр’им
Будь ласкаLutfenЛ’ютфен
Радий вас бачитиSizi gormek ne hosСи’зи гёр’мек не хош
Як справи?Isler nasil?/nasil gidiyor?Иш’лер на’сыл?/на’сыл гиди’йор
Як ви поживаєте?Nasilsin(nasilsiniz)?Насыл’сын (насылсы’ныз)
Нажаль ніNe yazik ki, hayirНе йа’зык ки 'хайир
Можна тут сісти?Buraya oturabilir miyimБура’йа отураби’лирмийим
Тут можна курити?Burada sigara icilir mi?Бура’да си’гара ичи’лир ми?
Можна вас запитати…?Bir sey sorabilir miyim?Бир шей сораби’лирмийим
Не вартоBir sey degilБир шей-де’иль
Будь ласкаRica ederimРи’джа эде’рим
Дякую тобіSagol(sagolun)Са’ол (сао’лун)
ПодарунокHediyenizХедийе’низ
Приємно з вами познайомитисьMemnun oldumМемн’ун олд’ум
Мене звуть МехмедAdim mehmetАд’ым мехмет
Як вас звуть?Adiniz ne?Адын’ыз не?
Чудово, дякуюIyiyim sag olunИ-'и-йим, с’аолун
Як справи?Nasilsiniz?Н’асылсын’ыз?

Вокзал

Там є спальний вагон?Yatakli vagon var mi?Ятакл’ы ваг’он в’армы?
Там є вагон-ресторан?Yemekli vagon var mi?Емекл’и ваг’он в’армы?
Коли прибуває?Ten saat kacta geliyor?Трэн са’ат качт’а гел’иёр?
Коли поїзд відходить?Tren saat kacta hareket ediyor?Трэн са’ат качт’а харек’ет эд’иёр?
З якої платформи?Hangi platform?Х’анги плятф’орм?
Туди й назадGidis donusГид’ишь дён’юшь
Мені потрібен квитокBilet, lutfenБил’ет л’ютфен
В один кінецьTek yonТэкь ён

Паспортний контроль

Карту Аланії, будь ласкаBir alanya haritasi, lutfenБир ал’ания харитас’ы л’ютфен
Цей автобус іде до района Махмутлар?Bu otobus maxmutlar’a gidiyor mu?Бу отоб’юс махмутляр’а гид’иёрму?
Ви можете тут зупинитись?Burada durabilir misiniz?Бур(а)д’а дурабил’ирмисиниз?
Скільки коштує? (проїзд)Ucret nedir?Юджьр’ет н’эдир?
Відвезіть мене на цю адресу будь ласкаBeni bu adrese goturun, lutfenБен’и бу адрес’э гётюр’юн л’ютфен
Де вихід?Cikis nerede?Чык’ышь н’эрэдэ?
Де зупиняється автобус?Otobis nerede duruyor?Отобюс н’эрэдэ дур’уёр?
Где я могу взяти таксі?Taksi,ye nereden binebilirim?Такси’е н’эрэдэ бинэбил’ирим?
Я б хотів місце біля проходуIc tarafta oturmak istiyorumИч тарафт’а отурм’ак ист’ийорум
Ось мій…Iste…И’ште…
Скільки мені платити за надлишкову вагу?Bagaj fazlasi icin ne kadar odemeliyim?Ба’гаж фазла’сы и’чин не-ка’дар 'одеме’лийим?
У вас перевантаження багажуBagaj fazlasi varБа’гаж фазла’сы вар
Яможу взяти цю сумку з собою?Bu cantayi(valizi yanima alabilir miyim?Бу чанта’йы (вали’зи) йаны’ма алаби’лирмийим?
Який вихід у рейса номер…?… numarali seferin cikis hangisi?…нумара’лы сефе’рин чы’кыш 'хангиси?
Це прямий рейс?Bu sefer direk mi?Бу се’фер ди’рек ми?
Коли найближчий рейс?En yakin sefer ne zaman?Эн йа’кын се’фер не за’ман?
Чи є рейс до…?… seferler var mi?… сефер’лер вар мы?
Я б хотів місце біля вікнаPenecere tarafinda oturmak istiyorumПеньджер’е тарафынд’а отурм’ак ист’ийорум
Я б хотів……istiyorum…ист’ийорум
Де інформація?Enformasion nerede?Энформасьён н’эрэде?
Де зона отримання багажа?Bagaji nereden alabiliriz?Багаж’ы н’эрэден алабил’ириз?
У мене є речі для декоруванняDeklare edecek birseyim varДэклар’э эдэдж’екь би(р)шей’им вар
В мене нема чого декларуватиDeklare edecek birseyim yokДэклар’э эдэдж’екь би(р)шей’им ёк
У вас є що декларувати?Deklare edecek birseyiniz var mi?Дэклар’э эдэдж’екь би(р)шейин’из в’армы?
Де паспортний контроль?Pasaport kontrolu nerede?Пасап’орт контрол’ю н’эрэдэ?
Де митниця?Gumruk nerede?Гюмр’юк н’эрэдэ?

Орієнтація в місті

Где здесь можно пойти потанцевать?Yakinda disko var mi?Якынд’а д’иско в’армы?
Где здесь можно заниматься бегом?Nerede kosabilirim?Н’эрэдэ кошабил’ирим?
Где здесь можно поплавать?Nerede yuzebilirim?Н’эрэдэ юзэбил’ирим?
Здесь рядом есть музей?Yakinda muze var mi?Якынд’а мюз’э в’армы?
Какие здесь есть привлекательные места для туристов?Turistik yerler nerede?Турист’ик ерл’ер н’эрэдэ?
Здесь рядом есть кинотеатр?Yakinda sinema var mi?Якынд’а син’ама в’армы?
Сколько стоит это отправить?Pul ne kadar?Пул н. Э. Кад’ар?
Мне нужны почтовые маркиPul, lutfenПул, л’ютфен
Где находится почта?Postane nerede?Постаан’э н’эрэдэ?
Я бы хотел мелкими купюрамиUfak para olsunУф’ак пар’а олс’ун
Какой курс обмена?Kambiyo kuru nedir?Камбиё кур’у н’эдир?
Я бы хотел поменять деньгиBen para bozdurmak istiyorumБэн пар’а боздурм’ак ист’иёрум
Где находится банк?Banka nerede?Б’анка н’эрэдэ?
Автобусная остановкаOtobus duragiОтоб’юс дура’ы
ПерекрестокKavsakКафш’ак
УлицаSokaktaСокакт’а
СветофорIsiktaЫшыкт’а
Это далеко?Uzak mi?Уз’ак мы?
Это рядом?Yakin mi?Як’ын мы?
Второй поворот направоIkinci sagdaИкиньдж’и саад’а
Первый поворот налевоIlk soldaИльк солд’а
На углуKosedeКёшед’э
В конце улицыSokagin sonundaСока’ын сонунд’а
Поверните направоSaga sapinСа’а сап’ын
Поверните налевоSola sapinСол’а сап’ын
Идите назадGeri donunГер’и дён’юн
Поверните…Donun…Дён’юн…
Идите тудаO tarafa gidinО тараф’а гид’ин
Идите прямоDuz gidinДюз гид’ин
Идите……gidin…гид’ин
Извините, где находится…?Affedersiniz… nerede?Аффед’эрсиниз… н’эрэдэ?

Готель

Я уезжаю и хотел бы оплатить счетаAyriliyorum, hesabi alabilir miyimАйрыл’ыёрум, хесаб’ы алабил’ирмийим
ПотишеSessizСес’сиз
ПолучшеKonforluКонфор’лу
ПодешевлеEkonomikЭко’номик
Есть ли номер…?Daha… odalar var mi?Да’ха…ода’лар вар мы?
Могу я посмотреть номер?Odayi gorebilir miyim?Ода’йы гёреби’лирмийим?
Номер на… этажеOdniz…kattadirОда’ныз… кат’тадыр
На каком этаже?Hangi kata?'Ханги кат’та?
Какой номер комнаты?Odamin numarasi kac?Ода’мын нумара’сы кач?
Есть ли скидки для детей?Cocuk indirimi var mi?Чо’джук инди’рими вар’мы?
Сколько стоит номер?Odanin fiyat nedir?Ода’нын фийа’ты не’дир?
У вас есть факсимильный аппарат?Faks makinesi nerede?Факс макинэс’и н’эрэдэ?
Здесь есть бассейн?Havuz var mi?Хав’уз в’армы?
Здесь есть спортивный зал?Antreman odasi var mi?Антрем’ан одас’ы в’армы?
Здесь есть более просторный номер?Daha buyuk odaniz var mi?Дах’а бю’юк одан’ыз в’армы?
Здесь есть более тихий номер?Daha sakin odaniz var mi?Дах’а саак’ин одан’ыз в’армы?
С выходом в интернет?Internete baglantili mi?Интэрнэт’э баалантыл’ымы?
С ванной комнатой в номере?Tuvaletli, banyoluТувалетл’и, баньёл’у?
У вас есть другой номер?Baska odaniz var mi?Башк’а одан’ыз в’армы?
На неделюBir haftalikБир хафтал’ык
На две ночиIki gecelikИки геджел’икь
На одну ночьBir gecelikБир геджел’икь
Я резервировал ранееRezervasyonum varРезервасьён’ум вар
На двоихIki kisilikИки кишил’икь
Для одного человекаBir kisilikБир кишил’икь
Для меня забронирован номерRezervasyonum varРезервась’йонум вар
Моя фамилия…Benim adim…Бе’ним, а’дым…
Я бы хотел номерBos odaniz var miБош одан’ыз в’армы

Надзвичайні ситуація

У меня болит головаBasim agriyorБаш’ым аар’ыёр
У меня болит ногаBacagim agriyorБаджя’ым аар’ыёр
У меня болит рукаKolum agriyorКол’ум аар’ыёр
Меня тошнитMidem bulaniyorМиид’эм булан’ыёр
У меня кружится головаBasim donuyorБаш’им дён’юёр
У меня аллергия к пенициллинуPenisilin’e alerjim varПенисилин’э алерж’им вар
Вызовите скорую помощьAmbulans cagirinАмбул’янс чаыр’ын
Мне нужен врачDoktora ihtiyacim varДоктор’а ихтиядж’им вар
Я не знаю где мой ребенокCocugum kaybolduЧоджу’ум кайболд’у
Меня ограбилиCuzdanim calindiДжюздан’ым чалынд’ы
Помогите!Imdat!Имд’ат!
Я заблудилсяKayboldumКайболд’ум
Я потерял свой бумажникCuzdanimi kaybettimДжюзданым’ы кайбетт’им
Я потерял свой багажBagajimi kaybettimБагажим’ы кайбетт’им
Вы можете мне помочь?Bana yardim eder misiniz?Бан’а ярд’ым эд’эрмисиниз?

Дата і час

Яке сьогодні число?Bugun ayin kaci?Буг’юн ай’ын кач’ы?
Минулого тижняGecen haftaГеч’ен хафт’а
СіченьOcakОдж’як
ЛютийSubatШуб’ат
БерезеньMartМарт
КвітеньNisanНис’ан
ТравеньMayisМай’ыс
ЧервеньNaziranХазир’ан
ЛипеньTemmuzТэмм’уз
СерпеньAgustosАуст’ос
ВересеньEylulЭйл’юль
ЖовтеньEkimЭк’им
ЛистопадKasimКас’ым
ГруденьAralikАрал’ык
У цей понеділокBu pazartesiБу паз’артэси
ПонеділокPazartesiПаз’артэси
ВівторокSaliСал’ы
СередаCarsambaЧаршамб’а
ЧетверPersembeПершемб’е
П'ятницаCumaДжюм’а
СуботаCumartesiДжюм’артеси
НеділяPazarПаз’ар
ЗавтраYarin'Ярын
ВчораDunДюн
СьогодніBugunБуг’юн
ВечірAksamАкщ’ам
НічGeceГедж’е
РанокSabahСаб’ах
День (після 12.00)Ogleden sonraЁйлед’эн сонр’а
Зараз 7 годин 3 хвилиниSaat yadiyi uc geciyorСа’ат едий’и ючь геч’иёр
Зараз 3 години 30 хвилинSaat uc bucukСа’ат юч буч’ук
Зараз 5 годин 45 хвилинSaat dortСа’ат бешь кыркб’ешь
Зараз 2 години дняSaat ikiСа’ат ик’и
Зараз година дняSaat birСа’ат бир
ПівденьYarimЯр’ым
ПівнічGece yariciГедж’е ярыс’ы
Котрий зараз час?Saat kac?Са’ат кач?

Покупки

РынокMarketМарк’ет
Мясной магазинKasapКас’ап
БулочнаяPastaneПастаан’э
Мужская одеждаErkek giyimiЭрк’екь гийим’и
Универсальный магазинMagazaМааз’а
Женская одеждаBayan giyimiБа’ян гийим’и
Мне нужна карта городаSehir plani istiyorumШех’ир плян’ы ист’иёрум
Я бы хотел фотопленкуFotograf makineme film istiyorumФотоор’аф макинэм’е фильм ист’иёрум
Я бы хотел этоBunu istiyorumБун’у ист’иёрум
Когда закрывается магазин?Dukkan saat kacta kapaniyor?Дюкк’ян са’ат качт’а капан’ыёр?
Когда открывается магазин?Dukkan saat kacta aciliyor?Дюкк’ян са’ат качт’а ачыл’ыёр?
Напишите мне это, пожалуйстаYazar misiniz lutfenЯз’армысыныз л’ютфен
Сколько это стоит?O ne kadar?О н. Э. Кад’ар?

Ресторан

КислыйEksiЭкш’и
ОстрыйAciАдж’и
СладкийTatliТатл’ы
Еще один, пожалуйстаBir tane daha lutfenБир тан’э дах’а, л’ютфен
МороженоеDondurmaДондурм’а
СокMeyve suyuМейв’э су’ю
ГовядинаDana etiДан’а эт’и
СвининаDomuz etiДом’уз эт’и
ЦыпленокTavukТав’ук
ОвощиSebzeСэбз’э
СырPeynirПейн’ир
РисPilavПил’яв
ХлебEkmekЭкьм’екь
МаслоTereyagiТэр’еяы
СалатSalataСал’ата
СупCorbaЧорб’а
СахарSekerШек’ер
ПерецBiberБиб’ер
Лед в кубикахBuzБуз
СольTuzТуз
Бутылка винаBir sise sarapБир шиш’э шар’ап
СтаканBardakБард’ак
ЧашкаFincanФиндж’ян
ЛожкаKasikКаш’ык
СалфеткаPeceteПеч’етэ
НожBicakБыч’ак
ТарелкаTabakТаб’ак
ВилкаCatalЧат’ал
УжинAksam yemegiАкш’ам емей’и
ОбедOgle yemegiЁйл’е емей’и
ЗавтракKahvaltiКахвалт’ы
Счет, пожалуйстаHesap lutfenХес’ап, л’ютфен
Это всеHepsi buХ’епси бу
Вегетарианское меню, пожалуйстаVejetaryan menu lutfenВежетарь’ян мен’ю, л’ютфен
Кофе с молокомSutlu kahveСютл’ю кахв’э
ПивоBiraБир’а
Чашку чая, пожалуйстаBir cay luftenБир чай, л’ютфен
Я бы хотел что-нибудь выпитьBirsey icmek istiyorumБирш’ей ичм’ек ист’иёрум
ДесертTatliТатл’ы
ЗакускиAntrelerАнтрэл’ер
Основное блюдоAna yemekАн’а ем’ек
Меню, пожалуйстаMenu, luftenМен’ю, л’ютфен
Столик на двоих, пожалуйстаIki kisilik bir masa luftenИк’и кишил’ик бир мас’а, л’ютфен
Где здесь хороший ресторан?Nerede iyi bir lokanta var?Н’эрэдэ ий’и бир лок’анта вар?

Числа та цифри

0SifirСыф’ыр
1BirБир
2IkiИк’и
3UcЮч
4DortДёрт
5BesБешь
6AltiАлт’ы
7YediЕд’и
8SekizСек’из
9DokuzДок’уз
10OnОн
11On birОн бир
12On ikiОн ик’и
20YirmiЙ’ирми
30OtuzОт’уз
40KirkКырк
50ElliЭлл’и
60AltmisА(л)тм’ышь
70YetmisЙетм’ишь
80SeksenСекс’эн
90DoksanДокс’ан
100YuzЮз
101Yuz birЮз бир
200Iki yuzИки юз
300Uc yuzЮч юз
400Dфort yuzДёрт юз
500Bes yuzБешь юз
1000BinБин