Танзанія - справжня країна контрастів, їй є чим здивувати - від скельного живопису доісторичної доби до сучасних комфортабельних готелів, від засніжених вершин Кіліманджаро до барвистих коралових рифів у морських глибинах.

Географія: Держава у Східній Африці. На півночі межує з Кенією та Угандою, на півдні - з Мозамбіком, Малаві та Замбі їй, на заході - з Демократичною Республікою Конго, Бурунді та Руандою. На сході омивається Індійським океаном. Площа країни 945 087 км2.

Природа щедро нагородила Танзанію найбільшими африканськими озерами – Вікторія, Танганьїка та Ньяса. Саме в Танзанії знаходиться найвища гора Африки – Кіліманджаро, а острови Занзібара славляться піщаними пляжами та мальовничими рифами.

 

 

У Танзанії 2 столиці: адмінітсративним центром служить історична столиця Дар-ес-Салам, а законодавчим - Додома

Населення: складає близько 50 млн осіб (на 2014 рік). На території цієї країни проживає понад 120 народів, кожен із своєю культурою, мовою, традиціями. 

Часовий пояс: GMT +3: влітку немає різниці з Київським часом, взимку -1 від Ківського

Клімат: субекваторіальний. На материковій частині Танзанії два сезони дощів (березень-травень та вересень-листопад). Дощі переважно нічні та ранкові. На Занзібарі клімат вологий, але за рахунок теплих бризів морських дуже приємний. Середня температура повітря +28-30 °С. Температура води +24-26 °С.

Релігія: Близько половини населення – прихильники християнства, друга за поширеністю релігія – іслам (30% населення – мусульмани, причому на Занзібарі їх більшість – ок.95%). Також у країні є прихильники місцевих релігій, а також індуїзму, буддизму та інші.

Мова: офіційні мови – англійська та суахілі. Але через національну різноманітність, у країні вживається понад 100 мов. Місцеві жителі говорять, як правило, рідною місцевою мовою та суахілі. У туристичних районах поширена англійська, на Занзібарі багато носіїв арабської мови. 

Грошова одиниця: Національною грошовою одиницею є танзанійський шилінг (TZS). 1 USD = 2100 танзанійських шилінгів. У обігу знаходяться купюри номіналом 500 (з портретом першого президента Занзібара), 1000 (з портретом першого президента Танзанії), 2000 (з левом на фоні Кіліманджаро), 5000 (з чорним носорогом), 10000 шилінгів (зі слоном). Гроші можна змінити в аеропорту чи банках країни. Практично у всіх лоджах, великих магазинах та готелях приймають до оплати картки Visa, MasterCard.

 

                 

 

о.Занзібар – архіпелаг в Індійському океані та автономія у складі Танзанії.

Занзібар має свій прапор, парламент і президент. До складу Занзібару входять 75 островів, найбільшими з яких є Угунджа (або просто Занзібар) та Пемба. Адміністративний центр Занзібара – однойменне місто Занзібар, історичний центр якого (Стоунтаун – «кам'яне місто») включено до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні Занзібар знаменитий не тільки своїми прекрасними білосніжними пляжами, а й важливими історичними пам'ятками, чудовою архітектурою, і, крім того, острів відомий як Батьківщина легендарного співака Фредді Меркьюрі.

Танзанія - це найкраща країна для сафарі у всій Африці, це чудові піщані золоті пляжі, дивовижні краси підводного світу, різноманітність готелів на будь-який, найвибагливіший смак. До списку світової спадщини ЮНЕСКО внесено 3 історичні пам'ятки країни, а також 3 природні заповідники.

Пам'ятки:

Стоунтаун (Кам'яне місто Занзібара) – історичний центр міста, знаменитий своїми визначними пам'ятками. Арабський Форт, Будинок Чудес, Народний Палац, Будинок легендарного дослідника Лівінгстона – найпопулярніші та найбільш відвідувані туристами місця на Занзібарі. У стоунтауні можна відвідати мальовничий колоритний занзібарський базар, прогулятися кривими східними вуличками серед старовинних будинків з воротами, прикрашеними неймовірно майстерним різьбленням.

Наскельні малюнки у печерах Кондоа, що знаходяться у пагорбах на західній околиці Східноафриканської долини. Малюнки, вік яких налічує кілька тисяч років, зображають людей, тварин та сцени полювання. На сьогоднішній день знайдено кілька сотень малюнків, але дослідження ще продовжуються.

Руїни Сонго-Мнара і Кілва-Кісівані розташовані на двох островах Півдні Танзанії і є одними з найбільш їх відомих старовинних міст культури суахілі. У 15-16 століттях ці горова вели активну торгівлю, тут збиралися кораблі з дорогоцінними металами, спеціями, китайським фарфором та арабським посудом. До наших днів дійшли останки, що добре збереглися, щонайменше 40 великих будівель і п'яти мечетей, оточені фортечною стіною.

Національний парк Кіліманджаро знаходиться на найбільшій висоті в Африці - майже 6000 метрів над рівнем моря в оточенні гірських лісів. Кіліманджаро – один з найбільших згаслих вулканів у світі, а також найвища гора в Африці і найвища гора, що окремо стоїть у світі.

У національному парку, зокрема. у поясі гірських лісів, мешкає велика кількість видів тварин. 140 видів ссавців (87 – лісові), зокрема. 7 видів приматів, 25 видів хижаків, 25 видів антилоп, 24 види кажанів.

Заповідник Селус - найбільший в Африці, він займає площу 50 000 кв.км, що становить 5% території всієї Танзанії. На території заповідника мешкає величезна кількість тварин. Одних слонів лише 50 тисяч (а це половина всіх слонів, що мешкають у Танзанії), а жирафів настільки багато, що місцеві жителі називають Селус «жирафським парком»

Національний парк Серенгеті - найпопулярніший і найстаріший парк Танзанії. Серенгеті – це понад 14 тисяч безмежних рівнин, на яких мешкає безліч тварин – вважається, що тут мешкає понад 3 мільйони великих ссавців. При зміні пір року – у травні-початку червня, у Серенгеті можна спостерігати щорічну міграцію мільйонів зебр та антилоп гну.

Аруша

Аруша - це галасливе місто, що швидко розвивається, один із значних комерційних і банківських, а також туристичних центрів країни. Здається, що час поєднує тут і минуле, і сьогодення, і майбутнє: на вулицях можна зустріти місцевих мешканців – масаїв у яскравому національному одязі, туристів із різних країн. Аруша сьогодні – це відправна точка для організації сафарі. Місто розташоване в центрі туристичних визначних пам'яток півночі Танзанії. Саме звідси вирушають у подорож всесвітньо відомим національним парком Серенгеті, до кратера Нгоронгоро, в експедиції на «дах Африки» гору Кіліманджаро, національний парк озера Маньяра та інші мисливські заказники східної Африки. Звідси літають повітряні таксі до озер Вікторія та Танганьїка. Вибір сафарі різноманітний: ранкове, денне та нічне класичне сафарі, еко-сафарі, сафарі за невіддаленими маршрутами, морські сафарі, сафарі на повітряній кулі та на верблюдах, кінне сафарі, сафарі на гірських велосипедах.

о. Занзібар

Культурним та торговим центром, головним містом та портом острівної частини Танзанії є місто Занзібар, розташоване на західному березі острова з однойменною назвою. Населення міста налічує понад 70 тисяч мешканців.

Історична частина називається Стоун Таун (Камінне Місто). Відомий також серед місцевих жителів, як Шангаані. Більшості будинків у Стоун Таун понад 100 – 150 років. Вони відрізняються різьбленими воротами, ажурними лоджіями та верандами. Тут перемішані арабська, індійська та європейська культури.

Сучасний Занзібар усипаний найкращими тропічними курортами Індійського океану. Багата екзотична рослинність і пляжі з білого коралового піску просторим узбережжям роблять острів ласим шматочком для туристів з усього світу. Курортна промисловість не порушила протягом повсякденного життя корінних жителів, природа залишилася недоторканою, а готелі та клуби органічно вписуються у місцевий пейзаж, не порушуючи гармонію довкілля. Природа тут щедра на сонячне тепло, дарує чудові краєвиди та дивує неповторністю флори та фауни. Це і океан з строкатими його обітниками, і нескінченний пляж із перлинного піску, і густі джунглі з екзотичними баобабами, гнучкими ліанами з зграями мавп, що граються на них, і нічне небо з розсипом мільйонами зірок, які так близько, що дотик до них здається.

Нгоронгоро

На території цього курорту знаходиться один із найбільших заповідників Танзанії, який часто порівнюють із "раєм на землі". Щороку він привертає увагу незліченну кількість мандрівників з усіх куточків світу. На площі 8288 кв. км розташувався заповідник "Нгоронгоро", названий на честь однойменного вулкана, що знаходиться неподалік. Саме слово "нгоронгоро" походить від масайського Ilkorongoro - так називали стародавніх воїнів, які захищали місцеву територію від загарбників.

Однією з найважливіших місій заповідника Нгоронгоро є захист інтересів та збереження традиційного способу життя стародавнього корінного племені масаї, яке незмінно з давніх-давен проживають тут, розводячи стада великої рогатої худоби, овець і кіз. Також тут були знайдені останки зіджантропа - найдавнішого викопного примату. Також тут було відкопано інші відомі історичні релікти, включаючи доісторичних слонів, гігантських рогатих баранів та гігантських страусів.

Озеро Маньяра

 

 

Національний парк озера Маньяра був відкритий у 1960 році і до цього дня приваблює туристів надзвичайно барвистими та захоплюючими сафарі з липня до жовтня. Парк розташований між самим озером Маньяра та скелями Великого африканського розлому. Густа рослинність парку, гарячі джерела, безліч гірських водоспадів, болота та переліски просто рай для великої різноманітності представників тваринного та рослинного світу.

У районі озера проживають зграї птахів, що харчуються рибою, таких як пелікани, величні лелеки, баклани, єгипетський гусак та величезні зграї рожевих фламінго. Найбільш активні птахи в період з листопада по грудень, тому саме в цей час дуже цікаво спостерігати за їхньою поведінкою. Також вдало спостереження за птахами в період затяжніших дощів, а саме з березня по червень. Через те, що ландшафт парку дуже різноманітний, тут можна зустріти таку кількість різних тварин. У тропічному лісі мешкають слони, що харчуються фініками, на гілках дерев стрибають мавпи, а якщо пощастить, то на гілках дерева можна побачити дрімаючого леопарда або лева. Саме в парку озера Маньяра леви пристосувалися до дерев так, що зараз важко знайти їх у заростях трави.

Серенгеті

Національний парк Серенгеті було створено 1951 р., коли Танзанія ще була Британської колонією. Сьогодні Серенгеті - один із найстаріших природних парків Африки та один із найвідоміших та найпрекрасніших у світі.

Площа Серенгеті займає величезну площу, наприклад, на такій, якою вміщується вся Ірландія. На широких рівнинах пасуться кілька мільйонів великих тварин, крім незліченної кількості дрібних звірів та птахів.

Сезон дощів у Серенгеті настає з листопада до травня. Тому понад 4,5 мільйона антилоп гну, сотні тисяч газелей та зебр мігрують долиною у пошуках свіжої трави. Все життя тварин у долині поділяється на етапи пошуку їжі та води. Це вічні мандрівники, що блукають безкрайніми просторами Серенгеті.

Одні лише бегемоти не беруть участь у цій безперервній гонці. Вони і так чудово почуваються в рідних озерах і болотах, що кишать достатком водоростей, що є їжею бегемотів.

Але там, де багато здобичі, присутність хижаків неминуче. У долині Серенгеті мешкає велика населення левів, плямистих гієн, шакалів і гепардів. І, як показує практика, натрапити на них можна практично будь-якої миті.

Тарангіре

Національний парк Тарангіре знаходиться за 118 км на південний захід від Аруші. Його площа – 2600 кв. км. Своєю назвою парк зобов'язаний річці Tарангіре, яка протікає в цій місцевості, завдяки чому тут зростає велика кількість акацій. Але найчастіше у цій місцевості можна зустріти баобаб. Хоча парк Тарангірі не такий знаменитий, як інші парки Танзанії, але він не поступається їм у красі та достатку природи. Його унікальність полягає у щорічній міграції тварин, яка відбувається на його території щороку в період сухого сезону. Вся жива природа парку охороняється урядом від зазіхань місцевих жителів використання цієї території під пасовища своїх стад.

Палюче сонце Танзанії висушує все, надаючи сухій землі бурого відтінку, засохла трава стає ламкою і жухлою, як солома. Річка Тарангіре висихає до наступного вологого сезону. Однак стомлені жадобою тварини бредуть сотні кілометрів, знаючи і сподіваючись, що тут завжди є вода. Великі стада слонів, що перевищують чисельністю 300 особин, викопують на дні висохлої річки ями, через які пробиваються підземні потоки, тоді як гну, зебри, буйволи, імпали, газелі та канни товпляться у лагунах, що висихають.

Також Тарангіре відомий міграцією птахів. Завжди зелені болота є центром скупчення 550 різних видів птахів, більшість яких мігрувало з одного куточка світу. На більш сухій ділянці землі мешкають страуси і дрохви, найважчі птахи, що літають. Часто можна побачити пролітаючу хрипку зграю сліпуче яскравих різнокольорових невеликих папуг. Всі ці птахи, а також червонувато-коричневі ткачі, блідо-сірі шпаки властиві цій місцевості, посушливим саван північно-центральної Танзанії. Насипи термітів, що зустрічаються в деяких місцях, часто відвідуються улюбленцями туристів мангустами і парочками червоно-жовтих барбетів, що привертають увагу тим, що видають незвичайні звуки дуетом з точністю годинникового механізму.

 

Відвідання саду спецій в Кізімбані

Гвоздика, кориця, перець - ці та багато інших спецій були завезені на Занзібар ще оманськими султанами багато століть тому, а зараз без них неможливо уявити Занзібар. Під час екскурсії туристи побачать, як ростуть спеції, зможуть відчути їхній запах та смак. Тут же можна купити на згадку набори запашних спецій за приємними цінами.

Екскурсія в ліс Джозані

Ліс Джозані – густий мангровий ліс, що дивує та вражає своєю різноманітністю та унікальністю, багатим тваринним світом, формами та розмірами гігантських багатовікових дерев. Цей ліс-заповідник вважається батьківщиною рідкісної породи червоних мавп Колобус, які вільно граються на гілках дерев. Також у лісі можна побачити невеликі антилопи суні, хамелеонів і навіть леопардів.

Рас Нунгви 

Яскраве рибальське село на півночі острова. Це справжня столиця занзібарського кораблебудування. Туристи можуть спостерігати традиційні способи створення дхоу - місцевих човнів, які до нашого часу створюють так само, як і століття тому. Біля північного узбережжя розташовані фантастичні пляжі та мальовничі коралові рифи, ідеальні для дайвінгу та снорклінгу. Місцеві жителі створили тут черепаховий притулок, де поранені черепахи та інші морські тварини одержують турботу, догляд та лікування.

Кізімказі

Невелике рибальське село на півдні Занзібара, де можна побачити чудову мечеть 12 століття, а під час морської прогулянки помилуватися зграями дельфінів, які дуже люблять годуватись біля місцевих берегів.  

Острів Прізон

Острів названо на честь в'язниці, яка була тут збудована, але так ніколи й не використовувалась. Зараз Прізон - це прекрасний кораловий риф, ідеальний для снорклінгу і мальовничі білі пляжі. Тут мешкають гігантські сейшельські черепахи, завезені на острів у 19 столітті.

Острів Чумбе

Мальовничий незайманий кораловий острів, що знаходиться під захистом ООН. Особливо цінними є підводні краси навколо острова – тут знаходяться найкрасивіші коралові сади.

Віза оформляється після прибуття в аеропорту, вартість - 50 у.о. на людину.

Термін дії 3 місяці

Державна мова Танзанії – суахілі, часто використовують і англійську мову. На Занзібарі також розмовляють арабською, а на березі Африки живе безліч місцевих племен, зі своїми прислівниками. Суахілі належить до сімейства мов банту. В основі писемності – латинський алфавіт. Своєрідність мови суахілі в тому, що вона не пов'язана з будь-яким певним етносом, рідною вона є не більш ніж для 2 млн осіб. Термін «васуахілі» (тобто суахілійці) має не так етнічне, як соціально-культурне значення. Для більшості населення Східної Африки природне володіння як мінімум двома мовами – своєю рідною та суахілі.