Греція - Грецька Республіка, незалежна держава в південно-східній Європі, що займає південь Балканського півострова. Греції належать також численні острови в Іонічному та Егейському морях, у тому числі острів Кріт. Греція тури - це каталог цікавих пропозицій захоплюючої подорожі дивовижною країною. Греція відпочинок – це незабутні курорти та розваги.

Материкова частина Греції з трьох сторін омивається морями, берегова лінія дуже порізана і має довжину 4100 км (з урахуванням островів – близько 15 000 км). Площа Греції складає 132 тис. кв. км, зокрема островів – 25 тис. кв. км. На півночі країна межує з Албанією, Македонією та Болгарією, на сході – з Туреччиною. Південні береги омиваються Середземним морем, західні - Іонічним і східні - Егейські. Центральна частина материкової Греції на північ від Коринфської затоки зайнята масивною гірською системою Пінд, яка є продовженням через всю колишню Югославію і Албанію Динарського нагір'я. Цей гористий та порізаний район відрізняється великою різноманітністю ландшафтних форм. Західна частина півостровної Греції (Епір) складена вапняками, які завдяки високій пористості вбирають атмосферну вологу та підкреслюють аридний характер місцевості.

У Греції поширені карстові форми рельєфу. На північ більш стійкі породи – граніти та гнейси – перемежовуються з вапняками і утворюють сильно розчленований ландшафт північного Пінду. Східна частина півостровної Греції має складнішу мозаїчну будову з чергуванням глибових нагір'їв та грабенів. Фесалійська рівнина є найбільшою з таких міжгірських западин. На північ розташовується скелястий гірський район, увінчаний вершиною Олімп (2917 м), де, за переказами, жили грецькі боги. З боку Егейського моря відкривається чудовий краєвид на цю увінчану снігами гору, що ширяє в хмарах над нижніми схилами. Сама система Пінда завершується на півдні горою Парнас, що височить над Коринфською затокою (2457 м). Від цієї гори на схід відходить невеликий гірський відріг, що відокремлює рівнини Аттики, де Афіни, від рівнин Беотії. Гори переважно аридні, з тонким ґрунтовим покривом, використовуються лише під літні пасовища для овець (зиму проводять на рівнинах). 

Береги півостровної Греції здебільшого обриваються крутими скелями до моря, але в деяких місцях гори відступають углиб суші, і там утворюються невеликі рівнинні ділянки. Такі, наприклад, рівнини, на яких розташоване місто Арта в затоці Амвракікос, рівнини навколо Месолонгіону на західному узбережжі та біля міст Волос та Ламія – на східному. Донедавна багато з цих рівнин були заболочені і відомі як вогнища малярії, але завдяки сучасним методам меліорації були осушені і стали найродючішими в країні.

Пелопоннес є великим півострів, з'єднаний з основною частиною країни вузьким Коринфським перешийком, через який проритий судноплавний канал. Гори Пелопоннеса – це продовження гір Пінд на південь від затоки Корінфа. Від центрального масиву Пелопоннесу на південь та південний схід відходять чотири гірські ланцюги, які утворюють на периферії станові хребти вузьких, розділених глибокими затоками півострівів, що закінчуються на півдні мисами Акритас, Тенарон (Матапас) та Малея. Четвертий, східний півострів – Арголіда між затоками Саронікос та Арголікос. Берег сильно розчленований і облямований лише кількома рівнинними ділянками, найвідоміші з яких перебувають у номах Арголіда, Лаконія та Еліда.

Грецька Македонія і Фракія оздоблюють північний берег Егейського моря. Приустьєві ділянки річок Альякмон, Вардар, Стрімон і Нестос, що беруть початок у глибині Балканського півострова і поточних через ці області до моря на південь, є найбільшими рівнинами Греції, відокремленими один від одного горбистими грядами, що заходять на територію Греції з Республіки Македонія та Болгарії. Фракія значною мірою утворена південними відрогами Родопських гір, складеними переважно гнейсами і кристалічними сланцями, тоді як межі рівнини заповнені пісками, глинами і галечниками. Вони бідно зрошуються під час вологого зимового сезону, а середземноморським літом ці райони страждають від посухи. На північному узбережжі Егейського моря виділяється великий півострів Халкідікі, який поділяється на півдні на три вузькі півострова – Касандра, Ситон та Айон-Орос. Останній славиться знаменитою горою Афон, яка круто здіймається від узбережжя до висоти 2033 м. На схилах гори є монастирі, які відіграли велику роль в історії православної церкви.

Острівна Греція включає Іонічні острови, розташовані в Іонічному морі вздовж західного узбережжя, та шість окремих груп в Егейському морі. Іонічний архіпелаг складається із семи великих островів, найбільший з яких – Кефалінія (717 кв. км). Острів Керкіра (Корфу) знаходиться біля кордону з Албанією, а найпівденніший острів Закінф – біля берегів Пелопоннесу. Рельєф Іонічних островів гористий, ґрунти малородючі, а населення нечисленне (виняток становлять благодатний острів Керкіра).

У північній частині Егейського моря розташовані три великі острови - Тасос, Самотракі та Лемнос. Уявляючи собою вершини хребтів, що пішли під воду в геологічно недавній час, вони відрізняються гористим сильно розчленованим рельєфом. Береги Самотраки круті та скелясті, на ньому немає гаваней. Далі на південь знаходяться острови Північні Споради, де гори не такі високі, як на північних островах. На південь від цього архіпелагу виділяється острів Евбея, найбільший у Егейському морі. Його середньовічна назва – Негропонт. На сході Егейського моря біля берегів Малої Азії розташовані грецькі острови Лесбос (з головним містом Мітіліні; цю назву іноді переносять на весь острів), Хіос та Самос. На схід від півострова Пелопоннес знаходиться архіпелаг Кіклади, що складається з приблизно 20 розташованих грядами великих островів, у тому числі на півночі - Андрос, Тінос і Наксос, а на півдні - Сіфнос, Серіфос, Мілос, Парос і Тіра. Крім того, тут є безліч невеликих островів та окремих скель, які не мають постійного населення. На Кікладах проводиться розробка граніту, мармуру та інших будівельних матеріалів. Парос з античних часів відомий своїми каменоломнями, де видобувають мармур. Рельєф більшості островів гористий, а прибережні низовини займають невеликі площі.

Найбільший і найважливіший з грецьких островів - Крит (площа 8,3 тис. кв. км), що простягається на 250 км завдовжки і до 58 км завширшки. Його гори, що досягають висоти 2456 м (гора Іда), складені переважно масивними вапняками та схожі на гори материкової Греції.

На схід від Кікладу знаходяться Південні Споради, які включають Додеканес (грец. «Дванадцять островів»). До Додеканес входить Родос поблизу південно-західного узбережжя Туреччини, один з найбільш населених островів Егейського моря.

Річки Греції нечисленні. Вони відрізняються невеликою протяжністю та швидкою течією. Багато хто з них випливає з вапнякових печер як повноводні потоки. У материковій частині Греції річки Арахтос, Ахелоос, Альякмон, Піньос і Сперхіос, відомі за грецькими міфами і легендами, беруть початок у горах Пінд і стікають з них або в Іонічне або Егейське море. Більшість Пелопоннеса зрошується річками Алфіос і Евротас. Всі ці річки круто спускаються з гір у вузькі долини, а потім впадають у море. У сухі літні місяці стік різко скорочується, річки сильно меліють, подекуди пересихають. Річки Македонії та Фракії – Аксьос (Вардар), Стрімон (Струма) та Нестос (Місця) починаються за межами області середземноморського клімату із сухим літнім сезоном, і хоча у них теж виражений зимовий максимум стоку, влітку вони не пересихають.

Клімат Греції характеризується тривалим жарким та сухим літом та м'якою, вологою зимою. Тому відпочинок у Греції можливий практично будь-якої пори року. У південній Греції опади майже завжди випадають у зимові місяці. Найбільше літніх опадів випадає північ від. На Керкірі, на північному з Іонічних островів, середня річна сума опадів 1220 мм, майже 3/4 з них припадає на жовтень – лютий, проте дощі йдуть і влітку. Більша кількість опадів, зокрема й улітку, випадає у горах Пінд. У грецькій Македонії та Фракії більшість опадів випадає взимку, а й літо далеко ще не посушливо. У Афінах типовий середземноморський клімат. Середня річна сума опадів тут 394 мм, їх 3/4 посідає жовтень – березень, а літні місяці дощів майже немає. Для низьких місцевостей по всій Греції характерна літня спека, середні температури липня 26-27 ° С. Зимові температури більш різноманітні. У Салоніках у Македонії зими прохолодні, але епізодично, коли дме вітри з гір Стара-Планіна (Балканських), бувають періоди дуже холодної погоди. Далі на південь взимку на рівнинах зазвичай стоїть тепла погода, але вже на невеликій відстані від Афін або Керкіри схили Пінда протягом декількох місяців покриті снігом, а на вершині Олімпу сніг лежить цілий рік.

Греція тури – справжня подорож в історичне минуле та комфортне сьогодення.

Греція відпочинок – можливість забути про всі проблеми та поринути у найяскравіші враження.

Гарячі тури до Греції – це можливість оперативно та недорого оформити поїздку, про яку ви давно мріяли. Ми завжди готові запропонувати гарячі тури до Греції, що відповідають вашим планам та можливостям.

Гарячі тури до Греції – несподіване виконання Ваших заповітних мрій!

Тури до Греції, ціни, запропоновані нашою компанією, не розчарують Вас!

Пелопоннес – півострів у вигляді долоні у південній частині Греції. Його так звані «пальці» вказують у бік Криту та Кіклад.

Тут можна знімати чудові мелодрами: в районі півночі кожен із цих «пальців» набуває власного унікального шарму.

Прогулянка Коринфським каналом

Колись давно римляни першими запланували приєднати Егейське та Іонічне моря, проклавши шлях для своїх кораблів через Коринфський перешийок, ширина якого – шість кілометрів. Цей грандіозний проект переймали багато успішних завойовників, проте до 1893 року ніхто не міг його реалізувати. Образ величезного вантажного корабля, який намагається протиснутися до вузького Коринфського каналу, досі вражає уяву.

Родзинка в сучасному місті Корінфі вже не відчувається так яскраво, як у восьмому столітті до н. Про оригінальний силует цього поліса нагадують лише античний храм Аполлона та середньовічний акрополь, які вразять вас своєю величчю.

Від Арголіди до Епідару
Оливкові гаї та колючі апельсинові зарості малюють краєвид нома Арголіди (його ще називають Арголісом). Своє ім'я цієї місцевості подарувало грецьке місто Аргос, яке деякий час було столицею всієї держави. Найбільш примітним куточком Ароліди по праву можна назвати Епідаврос - театр, що приголомшливо зберігся з четвертого століття до нашої ери. Його чудову акустику оцінили музиканти світового рівня, які влітку дають тут концерти.

Прямуючи далі вздовж узбережжя, ми потрапимо на чарівне морське місто-курорт Нафпліон, яке також є столицею Арголіса. Він приваблює до себе мандрівників своїми мальовничими алеями та архітектурою в італійському стилі. Це одне з найкращих місць у Греції для прогулянок на свіжому повітрі. Тут обов'язково варто відвідати єдиний у світі музей, присвячений грецьким комболоям – національному типу нерелігійних чоток.

Там, де зараз розкинулася Арголіда, раніше стояли Мікени – легендарна цитадель Агамемнона. Також варте уваги цвинтар, що вцілів з другого століття до нашої ери. Воно рясніє усипальницями правителів, серед яких можна знайти і могилу Агамемнона. Він був похований у своїй знаменитій золотій масці, яку зараз виставлено в Археологічному музеї Афін.

Знайомтеся: чудова Монемвасія!

Цитадель шостого століття, що вражає збереглася, розташована високо над кам'яними кладками грецької версії Гібралтару, що в самому низу півострова Ватика. Чарівне попурі з візантійської, турецької та венеціанської архітектури ненав'язливо натякає, що у стародавніх кам'яних будинках Монемвасії досі живуть нащадки найперших окупантів міста.

Дорогами Монемвасії їздити на машині - одне задоволення! Любителі сонця великими компаніями збираються на найкращих грецьких пляжах, що розташовані в Елафонісі. У той же час фанати грецької міфології також знайдуть тут собі заняття до душі: можна вирушити до поромного круїзу до коханого богинею Афродітою острова Кітіре.

Від Містри до Калаврита

Будь-яка згадка про античну Спарту відразу викликає образи суворих і войовничих спартанців. Сучасне місто рясніє гостинними тавернами, де може зробити привал мандрівник, який поглинений подорожжю середньовічними замками та античними будинками, оглядом фресок і церков, що розташовані у витонченій візантійській частині міста Містри.

Далі йдемо на північ: неодмінно потрібно пройти манівцями по дорозі Одонтотос. У ХІХ столітті це була зубчаста залізниця. З неї відкривається мальовничий гірський пейзаж, обрамлений пагорбами Діакопіто та Калавріта.

На загадковий півострів Мані

Від родючих полів Каламати до мису Тенарона розкинулася місцева місцевість під назвою Мані, що відкриває казкові двері в пекло. До сімдесятих років дістатися цього регіону можна було лише на човні. Веде до тихого віддаленого Мані Каламата- жвавого, але спокійного містечка з чудовими пляжами. Морський порт Гітеон вінчає вхід до суворого внутрішнього світу Мані. Тут розкидані античні будиночки та типові таверни, а також чотириповерхові будинки-вежі (піргоспіти). За кам'яними стінами останніх ховалися сім'ї під час чвар - у регіону багата історія в цьому плані. Наймальовничіші з сіл Мані - Ватія та Аерополіс.

Від Аерополісу з його відмінними дорогами до Діроса з затопленими печерами, рясніють сталагмітами і сталактитами можна переправитися на маленькому човні. Наприкінці цього півострова з унікальною атмосферою можна розслабитись на гальковому пляжі селища Героліменас. Також вас порадують місцеві рибні таверни, якими знамените це маленьке прибережне село.

Афон

Третій «палець» півострова Халкідікі, східна його область. Він відомий насамперед тим, що тут є духовний центр Православ'я і місце паломництва тисяч віруючих з усього світу. Єдина у світі чернеча держава, Святий Афон, з її вражаючими монастирями та мальовничими гірськими схилами визначає всю атмосферу цієї частини півострова: її неповторна аура ідеально підходить для медитацій та роздумів.

Це дивовижні ландшафти, що поєднують у собі гори, рівнини та нескінченні морські узбережжя. Це багата скарбниця тисячолітньої візантійської спадщини, яка зберігає багатовікові канони релігії. Звучить парадоксально, але й світський відпочинок можливий на цьому таємничому пальці півострова Халкідікі. Готельні та готельні комплекси, розташовані до кордону з чернечою державою, пропонують високий сервіс та умови, яких ви не знайдете більше ніде. У комплексі з умиротворюючими пейзажами та розміреним життям це дає ідеальні умови для тих, хто хоче відпочити від бурхливої ​​повсякденності та поринути у світ гармонії душі та природи.

На кордоні зі Святою Землею розташовані чарівні курортні містечка Урануполі («небесне місто») та Тріпіті, які популярні серед любителів спокійного відпочинку: чудові піщані пляжі, кришталево чисті морські води, пейзажі, від яких захоплює дух. З порту міста Урануполі вирушають прогулянкові кораблі, курс яких лежить вздовж південно-західного узбережжя півострова на достатній відстані, щоб туристи могли розглянути монастирі Святої землі, у тому числі і знаменитий російський монастир Святого Пантелеймона.

Під час перебування на третьому пальці півострова Халкідікі ви зможете познайомитися з його історичними та археологічними пам'ятниками.

Дельфи

Одне з найшанованіших і найсвященніших місць Стародавньої Греції. Дельфи, що розкинулися біля підніжжя Парнаса на висоті 700 метрів над рівнем моря, давні греки вважали за центр світу. За легендою, одного разу бог Зевс із різних кінців світу випустив двох орлів. Птахи, облетівши весь світ, зустрілися у Дельфах. Місце їх зустрічі і до цього дня відзначено каменем, який отримав назву "омфалос", що означає "пуп землі".
Руїни стародавніх храмів, театру, стадіону оточені високими горами, скелями, ущелинами та деревами. Природа та стародавні руїни дивовижним чином доповнюють одна одну, взаємно підсилюючи красу. Історія Дельф починається з того моменту, коли перший таємничий дим піднявся з-під каміння Федріадіса і освятив цей край. Пізніше, за часів культу Апполона Дельфеніоса, таємничі пророцтва дельфійського оракула дуже впливали на весь древній світ.
Сучасне селище Дельфи знаходиться за 1 км від археологічної пам'ятки. До послуг відпочиваючих тут є ресторани, бари, кафе, магазини, готелі різних категорій, а також музеї та Школа Мистецтв. У Дельфах створено Європейський Центр Культури, де регулярно проводяться семінари, виставки художників та скульпторів.
За 12 км від Дельф, на горі Парнас. знаходиться гірськолижний центр (висота над рівнем моря – 2459 м). Сучасні витяги всього за 15 хвилин дозволяють дістатися до найвищої точки, звідки 20-ти лижними трасами (деякі з них - олімпійської категорії) можна спуститися до 600 метрів над рівнем моря. Взимку гірськолижний центр "Парнас" є улюбленим місцем відпочинку туристів та мешканців столиці, оскільки знаходиться всього за 180 км від Афін. Тільки уявіть: ви кататиметеся на горі Парнас, священному житлі міфічних німф, поруч із поетичним джерелом, напитися з якого прилітав сам Пегас.
Курортне містечко Арахове, улюблене туристами, славиться насиченим нічним життям. У кафе, барах, нічних клубах можна не лише смачно поїсти, а й послухати музику на будь-який смак від народної до джазової.

Калабака (Метеори)

Каламбака - місто в центральній Греції, розташоване на західній околиці Фессалійської рівнини. На дивовижну атмосферу міста багато в чому впливає близькість величних скель Метеор: забарвлені чарівним сутінковим світлом, вони схожі на велетенський велетень, який охороняє місцевість від невідомої небезпеки. У темний час доби цей ефект підкреслює вражаюче підсвічування скель. Прогулятися вулицями м. Каламбака, насолоджуючись незабутнім виглядом, - те, для чого обов'язково знайде час кожен, хто відвідав цю місцевість (після поїздки в знамениті Метеори або напередодні неї).
Сьогодні місто дуже популярне у відпочиваючих, які із задоволенням проводять тут вихідні дні та відпускні тижні.
Тим, хто вперше приїжджає в Метеори, можна від душі позаздрити: настільки сильне враження це місце і його величні пейзажі. Тільки уявіть: прямо посеред рівнини, ніби з волі вищих сил, вгору, до неба, спрямовані величезні стрімкі скелі... Саме слово "Метеори" означає "парячі в повітрі", між небом і землею. Саме так назвав ці місця засновник першої тутешньої монастирської громади Преподобний Афанасій Метеорський (XIV століття).
Ось уже кілька сотень років на вершинах метеорських скель незбагненним чином зведено православні монастирі. Сюди віддалялися (і віддаляються до цього дня) ченці, які бажають наблизитися до Бога і відмовитися від мирської суєти. Саме тому Метеори мають репутацію другого православного центру Греції (після Святого Афона, закритої чернечої держави). На сьогоднішній день чинними є шість монастирів.
З визначних пам'яток самого міста Каламбака на особливу увагу заслуговує собор першої половини XII ст., споруджений на невеликому пагорбі на честь Успіння Богородиці. Храм прикрашений іконами та настінними розписами рідкісної краси. На невеликій відстані на південь знаходиться Теопетра, мальовнича скеля, в надрах якої таиться печера, що має особливе археологічне значення: тут збереглися сліди поселень періоду кам'яного віку.

Корфу

   

Відпочинок на Корфу - унікальна можливість побувати на одному з наймальовничіших грецьких островів із розвиненою туристичною інфраструктурою. Він вражає своєю красою та гармонійністю елементів різних культур, які нерідко використовуються в оформленні старих будівель та будівель, які тут можна зустріти практично на кожному кроці. Кожного мандрівника тут чекає дивовижний лабіринт мальовничих вуличок, які називаються «кантуне», найдавніші візантійські храми, унікальні венеціанські ліхтарі та витіюваті сходи. Ви зможете побачити неперевершені французькі квартали, а також середньовічні фортеці, що зберегли свій вигляд до наших днів, які досить гармонійно уживаються в такому різноплановому і дивовижному місті, яке було побудовано багато століть тому на вузькій смузі суші.

Купуючи палаючі путівки на Корфу, не забудьте купити для себе та близьких різноманітні прикраси зі срібла та золота, більшість з яких сьогодні є результатом ручної роботи. До дешевших сувенірів варто віднести різноманітні статуетки з мармуру або алебастру, грецькі вази, а також предмети з кераміки, мережива, вишивку тощо.

Вибираючи найкращі курорти Корфу, обов'язково варто звернути увагу на:
Контокалі - чудовий варіант для тих туристів, які бажають провести час у спокійному та красивому місці, не втрачаючи при цьому близькості до міста;
Гувію – чудовий недорогий курорт, на просторах якого з'їжджаються переважно представники молодого покоління;
Дасію - чудове місце для сімейного відпочинку, а також для шанувальників водних видів спорту.

Купуючи тури на Корфу, не варто забувати і про один з найбільш жвавих курортів острова під назвою Іпсос. Також відмінним місцем для організації приємної та недорої відпустки стане Ніссакі, який забезпечить можливість провести час далеко від галасливих мегаполісів. Мальовниче рибальське село під назвою Каламі стане ідеальним варіантом для любителів ідилічного відпочинку, а ось старовинне містечко Бініцес неодмінно порадує своїх гостей розвиненою туристичною інфраструктурою, яка передбачає наявність розваг на будь-який смак.

Обов'язково зверніть увагу на Мессонги та Мораїтику, які відрізняються наявністю довгих піщаних пляжів та неглибоким морем, що особливо важливо для сімей, які приїхали до Греції з маленькими дітьми. Тут Вам запропонують великий вибір різноманітних розваг, а також веселе нічне життя. Також варто відзначити і галасливе містечко Сідарі, яке має чудові піщані пляжі, розташовані на тлі скель незвичайної форми, а також приховують численні печери та тунелі.

Крит

Крит - одна з 13 областей Греції. Найбільший острів Греції та другий за площею (після Кіпру) у Східному Середземномор'ї. Численні пороми з'єднують північне узбережжя Криту з Піреєм та островами Егейського моря.
Крит - найвідвідуваніший острів Греції, на якому розташовані одні з найкращих курортів Еллади – галасливий Херсоніссос, престижний Агіос Ніколаос, фешенебельна Елунда, мальовничий Ретимно та романтична Ханья. Давні культури Криту залишили пам'ятники унікальної архітектури: Кноський палац, у лабіринті якого було ув'язнено Мінотавр, палаци Фестос, Закрос, Малія. За однією з легенд, в одній з печер Криту народився і вигодований Великий Зевс. Сюди він привіз викрадену їм прекрасну Європу. Тут дивовижним чином поєднуються маленькі відокремлені села, руїни стародавніх храмів та палаців та сучасні готелі. Крит славиться дуже м'яким, сухим субтропічним кліматом та унікальною екологією. Купальний сезон починається у травні та закінчується наприкінці вересня.
Острів славиться виробництвом оливкової олії, кераміки. Як і у всій Греції, тут пропонують величезний вибір усіх сортів вина: напівсухих, напівсолодких, солодких.
Крит ділиться на чотири області: Іракліо, Ретімно, Ханья та Лассіті. Головна автотраса Крита - Нова національна дорога, що проходить через весь острів вздовж північного узбережжя, що з'єднує основні міста від Кіссамосу на заході до Сіті на сході. Від неї відходять місцеві дороги до населених пунктів, що у глибині острова.
На Криті можуть відпочивати і сім'ї з дітьми, і молодь, яка обирає недорогі готелі та галасливе нічне життя, молодята, які шукають романтику та усамітнення, та гості, які звикли відпочивати у фешенебельних готелях.

Родос

Найкращі курорти Родосу пропонують розвинену туристичну інфраструктуру, яка представлена ​​величезною кількістю ресторанів та барів, нічних клубів та модних дискотек. Численні клуби та казино курорту дозволять насолодитися чудовим відпочинком кожному туристу.
 
Купуючи палаючі путівки на Родос, обов'язково відвідайте піщані пляжі або пляжі з дрібною галькою, розташовані у східній частині курорту. Вони омиваються Середземним морем, забезпечуючи спокійний та традиційний вид відпочинку за рахунок наявності в цій частині острова спокійного моря. Західне узбережжя, на якому домінують галькові пляжі, а також Егейським морем, що омивається, гідно зможуть оцінити шанувальники активних видів спорту.

Визначні пам'ятки

Відпочинок на Родосі дозволить побувати в місці, яке традиційно називають перлиною Середземномор'я. Адже саме тут кожен турист зможе прогулятися дивовижним старим містом, помилуватися Долиною метеликів, відвідати замок Моноліт або вирушити до міста Ліндос. Також можлива організація прогулянки у м. Філерімос. 


Географічне розташування

Затишно розташувавшись в Егейському морі, зокрема неподалік мальовничих берегів Туреччини, курорт представляє за своєю суттю найбільший острів на території архіпелагу Додеканес. Його адміністративним центром є однойменне місто Родос, а загальна довжина становить 1398 км.

Халкідіки

Один із самих райських куточків нашої планети, перлина курортного відпочинку Греції, центр туризму з ідеальною екологією та чудовим середземноморським кліматом. Халкідіки - це унікальний ландшафт, мальовничі сосни і платани на узбережжі, чудові пляжі на будь-який смак (комфортабельні, оснащені всім необхідним для занять будь-якими видами водного спорту, «дикі» та безлюдні, загублені в відокремлених бухточках) і, звичайно, бездоганно чисті хвилі тепло Егейського моря. І все це – приблизно за годину їзди від аеропорту «Македонія» міста Салоніки.

П-ів Халкідікі овіяний легендами та міфами. І це невипадково: сама природа цих місць схиляє до народження неймовірних сказань. Острів розташований на північно-східному узбережжі Егейського моря і своїми обрисами схожий на тризуб бога морів Посейдона. Згідно з оповідями, титани давнини Сітон і Афон закохалися в русалку Палліні і ніяк не могли вирішити, кому вона належатиме. Суперечка затяглася і викликала обурення Посейдона. У гніві метнув він свій тризуб: саме так утворилися три «пальці» півострова. Перший «палець» названо на честь македонського царя Кассандра у VI ст. до н.е. (Стародавня назва - Палліні). Другий "палець" - Ситон, названий на честь гіганта Сітона. Третій «палець» – Афон, на ім'я гіганта Афона.

Перші згадки про півострова Халкідікі зустрічаються у Геродота, в описах Перських воєн. Слідом за халкіянцями та еретрійцями пізніше тут з'явилися афіняни, спартанці та коринфійці. Один за одним виникли міста Олінтос, Стагіа, Потідеа, Скіоні, Аполлонія… Філіпп II, батько Олександра Македонського, в 348 р. до н.е., зумів підкорити 30 міст півострова: так Халкідікі стали частиною македонської держави.

Стійкий інтерес, який виявляли афіняни, спартанці, коринфійці та македонці до півострова, пояснювався наявністю тут запасів деревини та багатих покладів різних металів. У період турецького панування півострівів Халкідікі став однією з провінцій османської імперії. Пізніше, під час балканських воєн 1912 - 13 рр., йому довелося зіграти велику роль справі звільнення Північної Греції від ненависного турецького ярма.


Халкідікі - це батьківщина філософа Аристотеля, печера Петралона, археологічний заповідник Олінтос, яскраві села та міста зі своїм унікальним стилем. Своєю назвою п-ів завдячує великому грецькому місту Халкіда, що побудував у цій місцевості свої колонії на початку X століття до н.е. Свою сучасну назву півострів отримав пізніше.

Сьогодні кожен відпочиваючий знайде тут для себе відповідний вид відпочинку. Молодь і любителі бурхливого курортного життя захоплюються першим «пальцем», п-ова Кассандра. Шанувальники вільного відпочинку в зоні кемпінгів або затишному готелі, на тлі незвичайних пейзажів і блакитного моря, забудуть про все на Ситонії, другому «пальці». Ті, хто бажає досягти повної гармонії з чудовою природою, знайдуть бажане на Афоні, поблизу унікальної чернечої держави Святий Афон, аура якої поширює свій вплив на весь третій «палець».

о. САНТОРІНІ

Один із найзагадковіших островів Егейського моря, Санторіні незвичайно гарний: чудове море та пляжі з білим, червоним та чорним пісками, дикий пейзаж вулканічного походження, а на ньому білі будинки з блакитними похилими дахами. Сувора, похмура краса навколишнього ландшафту, зі скелями з чорної застиглої лави, що відображає велич природи древнього вулкана, є постійним нагадуванням про могутність сил, що таяться у надрах землі. Навколишня місцевість приголомшує уяву своєю незвичайною, дивовижною красою і викликає такі почуття, ніби Ви вирушили в глибину століть, до початку всіх часів...
Санторіні - це не лише скелі та застигла чорна лава. Маленькі міста острова з блакитними куполами церковок, що виділяються, віртуозно побудовані на гострих скелях, вузькі, петляючі вулички все це непомітно переносить Вас у далеке минуле, до давно зниклих стародавніх цивілізацій, чиї шляхи перетнулися тут і залишили свої нестерти сліди.
Акротирі, виявлений нещодавно, дає уявлення про знамениту Мінойську цивілізацію, що блискуче блищала тут колись так само яскраво, як і на Криті. Розташування та знахідки зроблені там, змусили повірити багатьох відомих археологів у те, що якщо легендарна Атлантида справді існувала, то більш слушного місця для цього придумати було не можна.
В архітектурі міст цього острова збереглися середньовічні мури, величні християнські храми, візантійські, звивисті, вузькі вулички, класичні з помпезними прикрасами будівлі та традиційні, розташовані над краєм урвища будинку «скафта». Він і тепер виправдовує свою давню назву - Каллісті, що в перекладі російською означає "прекрасний". Поїздка на острів – вулкан залишить найяскравіші емоційні враження у Вашій пам'яті.


  

КНОСЬКИЙ ПАЛАЦ

Екскурсія до Кносського палацу одна з найпопулярніших серед туристів. Ви відвідаєте розкопки палацу Кноссос центру Мінойської цивілізації, розташованого всього за 5 кілометрів від міста Іракліо столиці Криту. Розкопки палацу було проведено англійським археологом Артуром Евансом. У деяких місцях палац досягав п'ятиповерхової висоти, мав безліч переходів та коридорів. Його складна архітектура нагадує лабіринт та вражає уяву відвідувачів. Ви побачите місце, яке породило чудові міфи про Мінотавра, красуню Аріадну, про відважного Тесея і про сина Зевса мудрого царя Міноса. Розміри та різноманітність збережених будівель, настінні розписи та ліплення по всій території палацу, дають загальне уявлення про життя та побут людей мінойської епохи. Предмети побуту, інструменти, зброя, кераміка, друк, прикраси все це справжні шедеври стародавніх майстрів. 
Після огляду палацу, Ви вирушите в історичний центр, де на вас чекає Площа Венізелосу або, як називають її городяни, Площа Львів. А ось і вони: урочисто та неприступно сидять навколо фонтану Морозіні, який отримав свою назву на честь Венеціанського Губернатора міста. Праворуч венеціанська Лоджія, зліва міський ринок, навколо таверни, ресторани, кафе. Тиша, спокій і умиротворення чекає на вас кілька кроків далі в Кафедральному соборі - Святого Тита.
У відвідувачів також буде достатньо вільного часу для огляду визначних пам'яток сучасного міста Іракліо, відпочинку та покупок.

ПЛОСКОГІР'Я ЛОСІТІ І ПЕЧЕРА ЗЕВСА

Ця екскурсія на мальовниче плоскогір'я Лассіті, розташоване в горах Дікті, на висоті близько 800 метрів над рівнем моря. Ще недавно воно зрошувалося за допомогою кількох тисяч вітряків. Сьогодні їх залишилося дуже мало, але вони, як і раніше, прикрашають пейзаж плоскогір'я своїми білими вітрилами.
Під час екскурсії ми маємо: дізнатися історію народження Зевса, познайомитися з виробництвом оливкової олії, продегустувати вино, виготовити керамічне виріб своїми руками, помолитися чудотворній іконі і ще більше перейнятися духом критської культури.
Одне з найвідоміших місць на Криті – печера Зевса, що знаходиться на висоті 1025м. Відповідно до міфології там народився Зевс - батько всіх богів та людей. Його мати Рея - богиня родючості, сховала свого маленького сина в печері на горі Дікті, рятуючись від нещадної підозрілості свого чоловіка Крона. Той боявся, що його діти повстануть проти нього, тому він проковтував їх. Сьогодні ми маємо можливість спуститися в цю печеру, щоб насолодитися виглядом застиглої краси багатовікових сталактитів і сталагмітів, які створюють незвичайні композиції та особливу атмосферу.
Також ми зробимо зупинку в селі Трапсано, з давніх-давен відому виготовленням кераміки. У місцевій майстерні Ви зможете самостійно створити симпатичні керамічні вироби на гончарному колі.
Для того, щоб відновити сили, ми заїдемо в село Селі, де бажаючі зможуть перекусити в таверні і зробити незабутні панорамні фотографії плоскогір'я Лассіті. 
Розкрити корисні властивості критської оливкової олії та дізнатися про критські вина допоможе відвідування еко парку «Ласінтос». Після дегустації цих традиційних продуктів острова Ви зможете їх придбати.
Однією із зупинок екскурсії буде монастир Богоматері Кера, в якому збереглися старовинні фрески. Там Ви дізнаєтесь надзвичайно цікаву історію чудотворної ікони Божої Матері, що збереглася з Візантійських часів.
Це одна з найбільш пізнавальних та цікавих екскурсій острова. Вона припаде до душі всім - і любителям дивовижної краси природи, історією, що захоплюється, і просто допитливим людям.

ОСТРІВ СПІНАЛОНГА

Ймовірно, це одна із найпопулярніших екскурсій серед туристів. Вона починається з відвідування порту мальовничого рибальського села Елунда (у минулому, що нині стало найфешенебельнішим курортом на острові). Потім, на невеликому кораблі Ви здійсните захоплюючу морську прогулянку затокою Мірабелло до маленького острова Спіналонга. Це острів-фортеця з особливою історією. Усередині фортеці знаходиться справжнє середньовічне місто, здійснивши прогулянку яким, ви доторкнетесь до стародавньої, трагічної історії цього острова.
Після екскурсії по строві ми продовжимо морську прогулянку затокою та причалимо до бухти Колокита, яка є заповідником. Там Вам буде запропоновано скупатися в кришталево чистих водах Егейського моря та позасмагати на дикому пляжі. Поки Ви відпочиватимете, команда корабля приготує для Вас соковитий шашлик, який можна буде попити молодим критським вином.
Далі ми відвідуємо найкрасивіше місто Агіос Ніколаос, визначною пам'яткою якого є «бездонне» озеро Вулізмені, в якому за доданням купалися богині Афіна та Артеміда. Під час прогулянки містом можна зробити покупки або випити чашку грецької кави.

Ущелина Самар'я

Ущелина Самар'я - одна з найкрасивіших і найдовших у Європі (довжина становить 18 км). Цьому унікальному природному заповіднику надано категорію національного парку. Ущелина формувалася протягом 14 мільйонів років. Присутність людини тут відзначається ще з давніх часів. Тут ми можемо знайти неолітичні стоянки Каяно і Тарра, жертовник Аполлона, ранньохристиянські поховання, маленькі візантійські церкви, венеціанські укріплення. Ізольованість та важкодоступність ущелини послужило доброю службою християнам під час турецької окупації та в період національно-визвольної війни. Флора та фауна цих місць унікальні. Тут зустрічаються різні види тварин та рослин. У цих місцях зустрічаються такі рідкісні тварини, як дика коза "Крі-Крі", критський борсук, що зникає у вигляді хижого орла - грифа.
Рада ЮНЕСКО надала заповіднику диплом першої категорії заповідників біосфери. За легендою, саме тут Зевс встановлював свій трон на горі Гігілос, коли його стомлювали інтриги Богів на Олімпі, а в таємничих гротах та печерах ущелини жили демони та феї.
Прогулянка ущелиною займає близько 6-ї години. Однак Ви завжди зможете освіжитися у водоймах, утворених струмками, що стікають з гір. По дорозі Вам зустрінуться химерні вигини скель, романтичні гроти, маленькі церковки, занедбані села та руїни стародавніх будівель.
Звивиста стежка приведе нас з ущелини до селища Агіа Румелі, яке колись було давньою Тарою. З цього селища ми вирушимо на кораблі (близько години в дорозі) до міста Хора Сфакіон. Центр району Сфакья у минулому був цитаделлю сфакитів - борців проти венеціанських та турецьких завойовників. Саме тут здавна живуть найвільнолюбніші крітяни, які за всю історію Криту ніколи й нікому не підкорялися. 

Екскурсія в Афінах

Відвідавши Афіни, ви познайомитеся з сучасним п'ятимільйонним мегаполісом, який мав славу одним з найкрасивіших міст античності і «школою всієї Еллади». Слава про Афіни була нерозривно пов'язана з архітектурним комплексом Акрополя, а саме з храмом Парфенон, одним із найвидатніших пам'яток світового мистецтва. На схилі Акрополя вас захоплять руїни першого у світі театру, театру Діоніса, тісно пов'язаного з іменами великих трагіків Есхіла, Софокла та Евріпіда.
Ви побачите знаменитий пагорб Пнікс, на якому зародилася демократія і вимовлялися промови Фемістоклом, Періклом та Демосфеном. Вас, звичайно ж, не залишить байдужим і те, що по звивистих вуличках історичної Плаки колись ходили великі мудреці Сократ, Платон та Аристотель. Ви також зможете пройтися єдиним у світі античним мармуровим Панафінейським стадіоном, на якому проводилися перші Олімпійські ігри сучасності. Крім того, перед вами постануть, змінюючи одна одну, чудові неокласичні будинки, що прикрасили Афіни в XIX-XX ст.: Парламент і Президентський палац, що охороняються гвардійцями-евзонами, Академія, Університет та Національна Бібліотека.

   АКРОТИРІ

Біля підніжжя Ханьї розкинувся острів Акротірі, що омивається затокою Суду, найбільшою природною гаванню в Середземному морі. Здавна цей півострів славиться не лише гарною природою, а й найстарішими монастирями Ханьїнської області. Мандруючи Акротирі, ми відвідаємо два монастирі – це знаменита Свята Трійця («Агіа Тріада»), чоловічий монастир, один з найбагатших на острові, що славиться своєю оливковою олією і вином, а також жіночий монастир Хрисопіги – «Живоносне Джерело», цілющому джерелі та черниці якого займаються іконописом. Також під час нашої екскурсії Ви зможете відвідати парк з панорамним видом на місто Ханью з висоти пташиного польоту та насолодитися чудовим піщаним пляжем села Ставрос («Хрест»). Саме в цій місцевості у 60-х роках було знято фільм «Грек Зорбас», який одержав кілька «Оскарів», один з яких Ви зможете побачити самі.

Примітки: Для відвідування монастирів необхідний одяг, що закриває коліна та плечі, для чоловіків вхід у жіночий монастир лише у штанах. Рекомендуємо взяти купальне приладдя, головні убори та сонцезахисний крем.

 МОНАСТИР СВ. ПАЛЬЯНІ – ГОРТИС – МАТАЛА – ДЕГУСТАЦІЯ ВИН

Екскурсія проходить у південній частині області Іракліо. Вона подарує Вам можливість відвідати унікальні, історично цінні пам'ятки та пам'ятки Криту, а також познайомитись із давньогрецькою міфологією.
Через місто Іракліо ми прямуємо на південь і незабаром приїжджаємо до найдавнішого монастиря Криту - Успенського монастиря Св. Пальяні. Ми не тільки ознайомимося з його історією, поклонимося чудотворним іконам, але також побачимо багатовікове священне миртове дерево (1600 років). Тільки щиро віруючі зможуть розглянути зображення Божої Матері у гілках дерева, а саме листя використовується як ліки і охороняє від поганого ока. 
Після цього продовжуємо нашу подорож у бік Гортіса - найбільшого археологічного заповідника острова. Відвідаємо ранньохристиянський собор Св. Тита, зведений у 7-му столітті, римський Одеон і побачимо той самий платан, під гілками якого Зевс та Європа покохали один одного.
Неподалік стародавнього міста Гортіс, на піднесенні, звідки відкривається панорамний вид, знаходиться сучасна виноробня. Ця виноробня належить сім'ї Захар'юдаки. Після короткої екскурсії цим винним заводом, у Вас буде можливість продегустувати вина, які отримали нагороди на виставках міжнародного рівня.
Далі вирушаємо на південь – до монастиря Успіння Богородиці Калів'яні. Він славиться своєю багатою історією, а також зберігає мощі святих мучеників, які іноді виставляються для поклоніння. На території монастиря знаходиться дитячий будинок та будинок для людей похилого віку.
Наша екскурсія завершується в «перлині» Лівійського моря, селі Mатала, де Ви матимете можливість викупатися в Лівійському морі і насолодитися обідом у таверні.
Завітавши на цю екскурсію, Ви вже ніколи не зможете забути острів Кріт, і у Вас залишаться тільки найтепліші та найяскравіші спогади!

 ЕЛАФОНІСІ

На чудових островах Елафонісі (Олені острови) пляжі з рожевим піском, а море настільки дрібне, що дійти до островів ви зможете вбрід! Дорога до Елафонісі проходить мальовничими куточками західного Криту. Проїжджаючи величну Тополійську ущелину Ви відвідаєте печеру-церкву зі сталактитами та сталагмітами під назвою Агія Софія, підніметеся легендарними ступенями монастиря Хрисоскалітіса (Золота Ступінь) і увійдете до церкви з чудотворною іконою Успіння. Після відвідин храму – зупинка на пляжі для купання та відпочинку.
На зворотному шляху охочі можуть придбати у місцевих жителів домашній чебрецевий мед та оливкову олію.

Примітки: Для екскурсії підійде зручне взуття та одяг. Рекомендуємо взяти купальні речі, рушники, сонцезахисний крем.
Для входу в монастир потрібен одяг, що закриває коліна та плечі.

  ФЕСТОС - ГОРТИНА - МАТАЛА

На вас чекає захоплююча подорож... Гортіна - це давньо-римська столиця Криту, зруйнована в 9 столітті арабськими завойовниками. Тут ви побачите першу в Європі конституцію – склепіння гортинських законів, вирізаних на кам'яних плитах.
Театральні ложі, що збереглися до наших днів Одеона, нагадають убивцю Цезаря - Брута, який був римським намісником Криту. Поруч собор Святого Тита – першого єпископа острова та учня Апостола Павла. На нашому шляху – Фест – друге за значенням місто мінойської цивілізації. Тут було знайдено знаменитий фестивальний диск зі знаками ієрогліфічного листа, який досі не розкрив нам свою таємницю.
Узбережжя Матали, де завершиться екскурсія - відкрито, немов обійми, до Лівійського моря. Чиста вода та таємничі скелі на пляжі надовго збережуться у вашій пам'яті.

Примітки: Для екскурсії підійде зручне взуття та одяг. Рекомендуємо взяти купальні речі, рушники, сонцезахисний крем.

  ПРЕВЕЛИ – СПИЛИ – АГІА ГАЛІНІ 

З найцікавішими пам'ятками області Ретимно Ви познайомитеся на цій екскурсії. Проїхавши через мальовничу Курталіотську ущелину, Ви опинитеся в монастирі Превелі. Монастир знаходиться в відокремленому місці і приваблює не лише своєю красою та історією, а й чудотворним хрестом, що зберігся в монастирській церкві. Після відвідування Превелі – подорож до села Геракарі, яке славиться своїм черешневим лікером та безпосередньою близькістю до найвищої точки Криту – горі Псилорітіс (Іда). Скупатися у водах Лівійського моря Ви зможете в туристичному селищі Агіа Галіні, а на зворотному шляху на Вас чекає зупинка в одному з головних центрів виробництва тканинних і вишитих виробів – селі Спілі.

Примітки: Для екскурсії підійде будь-який легкий зручний одяг та взуття
Для входу в монастир потрібен одяг, що закриває коліна та плечі.

  КРУЇЗ З ПІРАТАМИ

Весела морська прогулянка на піратській шхуні по затоці Суду, призначена насамперед для наших маленьких гостей. Протягом усієї подорожі клоун-пірат розважає дітей фокусами та різноманітними іграми, а відвідування затишних бухт та красивих пляжів не залишить байдужими та дорослих. Зупинка на причалі бухти Марафі дозволить насолодитися не лише гарним піщаним пляжем з пологим входом у море, але й різноманітними рибними тавернами, що розташувалися вздовж набережної.
Цілий день задоволення, веселощів, музики, сонця та красивого моря на комфортабельній шхуні з піратами!

Примітки: Для екскурсії підійде будь-який легкий зручний одяг та взуття
Рекомендуємо взяти купальне приладдя, головні убори та сонцезахисний крем.

 ДЖИП САФАРІ

Якщо Ви – шукач пригод або просто любите природу та нові враження, то ця екскурсія Вам ідеально підходить!
Захоплююче джип-сафарі відкриє для Вас багатий світ острова, не закохатися в який буде дуже складно. Низка джипів, то по асфальтовому покриттю та звивистим дорогам, то по повному бездоріжжю, віднесе Вас у глиб острова. Шлях пролягає через мальовничі села з багатим історичним минулим, які живуть своїм нетуристичним та несучасним життям; через квітучі долини та похмурі ущелини.

Все це і багато іншого дозволить Вам доторкнутися до традиційного устрою життя місцевого населення, а найчистіше цілюще гірське повітря тільки посилить Ваші емоції!
Ця екскурсія справить незабутні враження і Ви зможете відчути себе справжнім першопрохідником! Рідкісні знімки на тлі незайманої природи ще довго викликатимуть захоплення ваших друзів та близьких!

АКВАПАРКИ

Якщо Ви хочете отримати незабутні враження, відчути себе, хоч на кілька хвилин «Камікадзе» і опинитися на кілька секунд у повній невідомості – Ваш шлях лежить в аквапарку. У басейнів і на атракціонах, на «ледачій» або «божевільній» річці, в тіні або на лагідному сонці Ви проведете цілий день!
На північно-східному узбережжі Криту знаходяться два найбільші аквапарки в Греції: «Water City» та «Aqua Plus». Тут на Вас чекає маса сюрпризів, і одним відвідуванням ви не відбудетеся! А в передмісті міста Ханьї розташувався веселий аквапарк Limnoupolis, на атракціонах якого (Камікадзе, Чорна труба, Блакитна труба, Тарзанка та інші) день пролітає миттєво і тому повертатися сюди хочеться знову і знову.
У перервах між катаннями Ви зможете пообідати в одній із таверен чи кафе аквапарків.
У вартість входить трансфер, вхідні квитки до аквапарку та необмежене відвідування атракціонів протягом усього дня.

Примітки: Для екскурсії підійде будь-який легкий зручний одяг та взуття
Рекомендуємо взяти купальні приналежності, головні убори та сонцезахисний крем

  ГРАМВУСА

Острів Грамвуса – це місце, де проходить кордон трьох морів: Егейського, Лівійського та Іонічного. Тут кристально чиста вода, і в сонячні дні можна розглянути до 15 відтінків моря: від світло-блакитного до темно-синього. Після прибуття на Грамвусу Ви підніметеся на острів Грамвуса, де знаходяться руїни венеціанської фортеці, що має однойменну назву з островом - Грамвуса. У цій фортеці побував сам Барбаросса – непереможний пірат. У фортеці Ви побачите церкву, збудовану росіянами. А біля самого входу в фортецю на Ваш погляд стане мармуровий лев венеціанського періоду, зроблений у вигляді Грифона.
Відпливає корабель із міста Кастеллі (Кіссамос) о 10:15 ранку. Час по дорозі до острова Грамвуса 45-50 хвилин. Після огляду острова Ви вирушаєте до бухти Балос (час у дорозі 15-20 хвилин), де зупиняєтеся на купання. Відплиття з бухти Балос назад до порту Кастеллі о 16:30.

Примітки: На цій екскурсії Вам знадобиться пляжне приладдя, зручне спортивне або напівспортивне взуття. На кораблі можна взяти на прокат пляжні парасольки. Харчування на кораблі оплачується додатково.

  ВІЗАНТІЙСЬКИЙ КРИТ

Для православних людей, а також тих, хто цікавиться історією релігії Криту, ця екскурсія видасться дуже цікавою.
У східних підніжжях гори Іда, в центрі острова, багато століть стоять два дуже важливі критські монастирі: Св.Фанурія Валсамонеро 13 століття і Св.Антонія Вронтісіу 14 століття. Св.Фанурій порожній монастир, але весь храм прикрашений дуже стародавніми і красивими фресками, а Св.Антонія чинний чоловічий монастир. У Гортісі знаходиться кафедральний собор Св.Тіта чудова пам'ятка 6 століття.
Перший кафедральний собор Св.Тіта був знайдений кілька кілометрів далі, у селі Митрополі. Найбільша ранньохристиянська базиліка 4 століття могла бути присвячена лише першому архієпископу Криту.

 ВОСАКОС - СФЕДОНІ - АНОЙЯ

ВПід час цієї екскурсії на Вас чекає відвідування стародавнього монастиря, огляд унікальної печери, знайомство з побутом та ремеслами мешканців острова та багато іншого, що не залишить Вас байдужими!
Екскурсія дарує унікальну нагоду стати одним із небагатьох туристів, хто відвідає гарний монастир Воссакос, заснований у XII столітті. Тут, у Вас буде можливість торкнутися мощів святого Георгія Побідоносця і взяти участь у висвітленні хліба.
Далі вирушаючи дорогою через мальовничі гори, Ви потрапляєте до печери Сфедоні, яка знаходиться на висоті 800м над рівнем моря. Ця одна з найкрасивіших і найдовших печер Греції, яка вже на вході приковує увагу своїми сталактитами та сталагмітами, красиво підсвіченими різними кольорами. Вік цих «кам'яних бурульок» налічує понад 8 мільйонів років. Відвідування печери Сфедоні залишить незабутнє враження, вразивши Вас своєю величчю та таємничістю.
У продовженні подорожі - відвідування яскравого села Анойя. Місцеві майстри відкриють завісу таємниці виготовлення традиційних сирів за стародавніми рецептами, запропонують Вам взяти участь у процесі доїння кіз та стрижці баранів. Заняття народними ремеслами дозволять відчути себе справжніми критянинами.
Після продуктивної роботи, як справжнім грекам, Вам доведеться насолодитися обідом і відпочинком під деревами тут біля озера з золотими рибками і послухати пісні відомого критського співака Василіса Скуласа. Для Вас приготують смачні традиційні критські страви та запропонують молоде місцеве вино чи раки.
Ну і звичайно, Ви матимете можливість придбати справжні критські продукти, такі як оливкова олія, козячий сир, вино, варення і т.д.
Завершує екскурсію прогулянка по селі Анойя, де кожен зможе відвідати сільські лавочки та випити грецьку каву в колоритних кафе кафе (кафеніо).

 КУРНАС – ХАНЬЯ

Екскурсія проходить західною частиною Криту в області Ханья. Це один із найкрасивіших районів острова. Екскурсія розпочинається у містечку Курнас біля підніжжя високих Білих Гір, де знаходиться єдине велике озеро Криту. Там Вам представиться можливість покататися на катамарані, побачити гарну природу та викупатися в озері.
Далі наш шлях лежить у місто Ханья, куди ми прибудемо приблизно за 40 хв. Але, перш за все, зробимо невелику зупинку біля могил видатних політиків Греції Венізелосів, звідти відкривається чудовий краєвид на саме місто. Ханья середньовічне місто. Прогуляємось містом, ознайомимося з пам'ятниками архітектури, історією та, звичайно, знаменитим ринком. У вільний час Ви зможете здійснити покупки, випити каву або пообідати в одному з численних ресторанів у Венеціанському порту.
Дорогою назад, на кілька хвилин ми зупинимося в іншому венеціанському місті Крита – Ретімно.

  ПАЛЬМОВИЙ РАЙ (ВАЙ – МОНАСТИР ТОПЛУ – Г.СІТІЯ)

Ця екскурсія проходить північно-східною частиною острова Крит.
Проїжджаючи місто Сітія, наш шлях пролягає до чоловічого монастиря Св. Богородиці Топлу, який був зведений на початку 17 століття. Цей монастир відомий своєю цікавою архітектурою та багатою історією.
Далі, мальовничою дорогою, ми прямуємо на північно-східний край Криту, в містечко Ваї. Ваї славиться своїм чудовим пальмовим гаєм і, як район особливої ​​краси, включений до європейської екологічної програми захисту природи "НАТУРА". Тут, у цьому унікальному містечку природи, ми зупинимося щоб позасмагати, погуляти у гаю серед пальм та скупатися у бірюзових водах.
Залишаючи цей райський куточок, ми завершуємо нашу подорож прогулянкою сучасним, але мальовничим містом Сітія, де Ви матимете можливість пообідати в тавернах на набережній.
Відвідування цієї екскурсії доповнить Ваш відпочинок незабутніми враженнями та приємними спогадами про дивовижний острів Кріт!

Діє безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом.


Посольство Греції в Україні
м. Київ, вул. Панфіловців, 10
+38044 2545471

Візовий Центр Посольства Греції у Києві
м. Київ, вул. Льва Толстого,39
+38044 594 9658

Грецький розмовник обов'язково стане в нагоді туристам (мандрівникам), якщо вони збираються відвідати легендарну Грецію і насолодитися її красою. Ми зібрали найбільш популярні слова та вислови грецькою мовою з транскрипцією, щоб зробити ваше перебування в Греції ще комфортнішим. Республіка Греція – держава на півдні Європи, на Балканському півострові. Країні належать численні острови в Іонічному та Егейському морях.

Греція з трьох сторін омита морями, порізана берегова лінія тягнеться 4100 км, і з островами - близько 15 тис. км. На півночі країна обмежена Албанією, Македонією та Болгарією, на сході – Туреччиною.

У Греції можна насолоджуватися кожною хвилиною, все дивно і приємно - давнину, прекрасне море, пляжі, їжа, вино, доброзичливі люди, синє небо, тепле море. Знайомлячись з міфами Стародавньої Греції, кожен з нас мріяв побувати в цих місцях, щоб побачити Олімп, Самарійську ущелину, Крит, давню землю, де мешкали боги.

Вітання

Здравствуй(-те)!Я су (сас)!
До свидания!Я су (сас)!
Доброе утроКалимэра
Доврый вечерКалиспэра
Спокойной ночиКалинихта

Стандартні фрази

СпасибоЭфхаристо
Пожалуйста (просьба)Паракало
ДаНэ
НетОхи
ХорошоКала
ПлохоАсхима
Как тебя зовут?Пос сэ ленэ?
Меня зовут…Мэ ленэ…
Сколько тебе лет?Посо хронон исэ?
Мне .. ЛетИмэ…хронон
Ты откуда?Апо пу исэ?
Я из россииИмэ апо тин россиа
Где ты живешь?Пу менис?
Живу в лимассолеМено сти лемессо
Ты замужемИса пандремени?
Ты женат?Исе пандременос?
У тебя есть дети?Эхис педья?
Сколько у тебя детей?Поса педья эхис?
ЯЕго
ТыЭси
МыЭмис
ВыЭсис
ОнАфтос
ОнаАфти
ОниАфти
ОноАфто
МужчинаАндрас
ЖенщинаГинэка
МальчикАгори
ДевочкаКорици
СынЙос
ДочьКори
РебенокПеди
БабушкаЯ-я
ДедушкаПапус
СемьяИкогения
Извините/проститеСигноми/мэ синхорите
МногоПоли
МалоЛиго
БольшоеМэгало
МаленькоеМикро
Что это такое?Ти инэ афто?
Кто это?Пькос инэ афтос?
Где это?Пу инэ?
Когда?Поте?
Сколько стоит?Поса стихизи?
Я хочу-Тэло-
Я не хочу-Дэ тэло-
Я хочу естьПинао
Я хочу питьДипсао
Я не говорю по-греческиДэ мило элиника
Как поживаешь /-ете/?Ты кан/ис/-этэ/?
Спасибо, хорошоКала, эфхаристо
ПлохоХальа
Господин!Кириэ!
Госпожа!Кириа!
Дорогие друзья!Агапиты фили!
Молодой человек!Нэаре!
Девушка!Дэспинис!
Я не соглас/ен/-наДе симфоно
Я не могу/ мы не можемДэн боро/ден боруме/
Спасибо, я не хочуЭфхаристо, де/н/тело
Будьте добры/любезныЭхетэ ты/н/калосини
У меня к вам просьбаЭхо на сас кано мья параклиси
Не могли бы вы дать мне-?Та борусатэ на му досэтэ-?
Помогите мне, пожалуйстаВоитистэ ме, паракало
Простите, я ошиб/ся/-лась/Сигноми, экана латос
Приятного отдыха!Кали ксекураси/анапафси!
На здоровье!Стын ия су/сас/!
Приятного аппетита!Кали орэкси!
Что вы делаете-?Ти та канэтэ-?
Я хочу пригласить вас в гостиТэло на сас калесо спиты му
Можно предложить вам/тебе/-?Боро на сас/сэ/керасо-?
СигаретуЭна цигаро
Вы танцуете?Хоревэтэ?
Нет, не танцуюОхи, дэ хорэво
Как вас/тебя/зовут?Пос сас/сэ/ ленэ?
Мое имя-То онома му инэ-
Вот моя визитная карточкаНа и карта му
Откуда вы приехали?Апо пу иртатэ?
Я приехал(-а) из-Ирта апо
МоскваТы мосха
Санкт-петербургТы агия петруполи
ОмскаТо омск
Мы прекрасно провели времяПэрасамэ орэа

Готель

ГостиницаКсэнодохио
Адрес гостиницыДъефтинси ту ксенодохиу
АдминистрацияРэсэпсион
ПортьеПортъерис
ГорничнаяКамарьера
ХоллХол
БагажАпоскевэс
Чемодан/-ы/Валица/-эс/
Номер, комнатаДоматьо
Одноместный номерМоноклино доматио
Двухместный номерДиклино доматио
ДверьПорта
КлючКлидии
ОкноПаратиро
БалконБалкони
ШкафДулапа
КроватьКрэваты
СтулКарэкла
СтолТрапэзи
ТелевизорТылеораси
ТелефонТылефона
ВодаНэро
Горячая/холодная/водаЗэсто/крио/нэро
ПолотенцеПэцэта
Где находится гостиница..?Пу врискетэ то ксэнодохио..?
Сколько стоит номер в сутки?Посо стыхизи то доматьо тын мера
У вас есть номер с кондиционером?Эхетэ доматьо мэ эркондысьон?
Вы можете дать мне номер на другом этаже?Борите на му досэтэ эна доматьо с ало орофо?
Дайте, пожалуйста, ключДостэ му, паракало, то клиди
Разрешите позвонить?Боро на тылефонисо?
Поменяйте, пожалуйста, постельное бельеПаракало, алакстэ та аспроруха
Я уезжаю (мы уезжаем)Фэвго(фэвгуме)
Спасибо за хорошее обслуживаниеЭфхаристо я тын пэрипииси

Дати та час

СегодняСимера
Сегодня вечеромАпопсе
ЗавтраАврио
Завтра вечеромАврио то вради
СегодняСимера
ЗавтраАврио
ПонедельникДэфтэра
ВторникТрити
СредаТэтарти
ЧетвергПемпти
ПятницаПараскеви
СубботаСаввато
ВоскресеньеКириаки

Покупки

МагазинКатаистима, магази
КиоскПэриптеро
Подарок, сувенирДоро, сувенир
КассаТамио
ЧекАподикси
ЦенаТими
ДеньгиЛефта, хримата
ВалютаСиналагма
СдачаРэста
РазмерНумеро
РостМегетос
ЦветХрома
ПакетПакето, сакула
ПокупатьАгоразо, псонизо
ПоказыватьДихно
МеритьДокимазо
НадеватьФорао, вазо
СниматьВгазо
БратьПэрно
ПлатитьПлироно
МенятьАлазо
ЗаказыватьПарангелно
ПальтоПалто
ПлащКабардина
ШляпаКапэло
КостюмКостуми
БрюкиПандэлони
ПиджакСакаки
КурткаБуфан
СорочкаПукамисо
ГалстукГравата
Свитер, пуловерПуловэр
ПлатьеФорема
ЮбкаФуста
БельеЭсоруха
БюстгальтерСутьен
Ночная рубашкаНихтико
ХалатРоба
НоскиКальцес
ОбувьИподимата
ТуфлиПапуця
Мужские туфлиАндрика папуця
Женские туфлиГинэкиа папуця
СапогиБотэс
СумкаЦанда
ЧемоданВалица
ЗонтОмбрэла
НожницыПсалиди
ТканьИфасма
ЛенЛино
ШелкМэтакси
ДухиАрома
ОдеколонКолонья
ДезодорантАпозмитыко
Губная помадаКраен
ШампуньСампуан
СигаретыЦигара
ЗажигалкаАнаптырас
СпичкиСпирта
Я хочу купить сувенирыТэло на агорасо мерика сувэнир
Мне нужно-Хриязомэ..
Где я могу купить-?Пу боро на агорасо-?
Мне надо купить-?Прэпи на агорасо-?
Сколько это стоит?Посо кани афто?
У вас есть-?Эхетэ-?
Вы можете мне порекомендовать-?Боритэ на му иподиксете-?
Для женщины/девочки/Я гинэка/коритци/
Для мужчины/мальчика/Я андра/агори/
Мне нужен ... размерХриязомэ то нумэро
50-йПэнинда
48-йСаранда окто
46-йСаранда экси
Можно примеритьБоро на докимасо
Костюм мне велик/мал/То костуми му инэ мэгало/микро/
Туфли мне ...Та папуця му инэ
Немного жмутЛиго стэна
ВеликиЛиго мэгала
МалыМикра
Это мне/не/нравитьсяАфто/де/марэси
Есть что нибудь получше?Эхетэ типота калитеро?
Есть другого цвета?Ипархи сэ ало хрома?
Слишком дорогоИнэ поли акриво
Есть что-нибудь подешевле?Ипархи тыпотэ фтынотэро?
СпасибоЭфхаристо
Можно позвонить-?Боро на тылэфонисо-?
Дайте мне телефонную картуДостэ му мья тилефоники карта

Ресторан

Чашку кофеЭна/н/кафе
РесторанЭстиаторио
КафеКафэтэриа
БарБар
ТавернаТавэрна
КондитерскаяЗахаропластио
СтоликТрапэзи
ЗавтракПроевма, проино
ОбедЕвма
УжинДипно
МенюМэну
ПорцияМэрида
Хлеб белый (черный)Псоми аспро (мавро)
СырТыри
КолбасаСалами
ВетчинаБейкон
МаслиныЭлеьес
ИкраХавьяри
КреветкиГаридэс
КальмарыКаламаракья
МидииМидъя
ОсьминогиОхтаподъя
Салат из помидоров и огурцовАгуродоматосалата
СупСупа
Фасолевый супФасолада
МясоКрэас
ГовядинаМосхари
БаранинаАрни, арнаки
СвининаХирино/крэас/
Филе, вырезкаФилето
БифштексБифтэки
ШашлыкСувлаки
Люля-кебабСудзукакья
СосискиЛуканика
ЦыпленокКотопуло
РыбаПсари
ЯйцоАвго
МолокоГала
ФруктыФрута
ЯблокиМила
ГрушиАхладья
ВиноградСтафиля
ЧерешняКерасья
ПерсикиРодакина
АбрикосыВерикока
ЛимоныЛемоня
АпельсиныПортокаля
МандариныМандариня
ДыняПэпони
АрбузКарпузи
КлубникаФраулес
ИнжирСика
ТортТурта
ПирожноеПаста
ШоколадСоколата
МороженноеПагото
ВодаНэро
Апельсиновый напитокПортокалада
ЛимонадЛемонада
Кока-колаКока-кола
Пепси-колаПэпси-кола
КофеКафэс
Кофе с молокомКафэс мэ гала
Кофе по-греческиЭллиникос кафэс
Растворимый кофеНескафэ
Охлажденный кофеФрапе
ВиноКраси
Белое виноАспро/лефко/краси
Красное виноКокино краси
Сухое виноКсэро краси
Сладкое виноГлико краси
Полусладкое виноИмиглико краси
ВискиУиски
ПивоБира
Узо(анисовая водка)Узо
Где здесь можно перекусить?Эдо пу та боруса на цимбисо?
Здесь свободно?Инэ элефтеро?
Где можно помыть руки?Пу боро на плино та херья му?
Пожалуйста, дайте нам/мне/ ...Паракало, достэ мас/му/ ...
Одну порциюМья мэрида
Приятного аппетитаКали орэкси
Официант, пожалуйста ...Гарсон, паракало-
Еще немного хлебаЛиго псоми акома
ВилкуЭна пируни
ЛожкуЭна кутали
СахарЗахари
ПепельницуТасаки
Пачку сигаретЭна пакэто цигаро
Очень вкусноПоли ностымо
Не вкусноДэн инэ ностымо
Кафе, пожалуйстаКафэ, паракало
Принесите, пожалуйста, счетФэртэ то логариасмо, паракало

Числа і цифри

1Эна17Декаепта
2Дио18Декаокто
3Триа19Декаэнния
4Тэссера20Икоси
5Пэнде21Икоси эна
6Экси22Икоси дио
7Эпта, эфта23Икоси триа
8Окто30Трианда
9Энния40Саранда
10Дэка50Пенинда
11Ендека60Эксинда
12Додека70Евдоминда
13Декатрия80Огзонда
14Декатессера90Эннианинда
15Декапенде100Экато
16Декаэкси  

Туризм

ОтдыхАнапавси ксекураси
ТуризмТуризмос
Турист/-ка/Турист/-ас/-рия/
ДосугПсихагогия
ОтпускАдъя
КаникулыДиакопес
Выходной деньАргия, репо
Свободное времяЭлефтерос хронос
АвтомобильАфтокинито
СамолетАэроплано
Туристическое бюроТуристико графио
ГруппаОмада, груп
Гид, экскурсоводКсенагос
Туристический путеводительТуристикос одигос
Рекламный проспектДъяфимистико филадио
МузейМусио
ЭкскурсияЭкдроми
Экскурсия по городуИирос тис полис
Путешествие, поездкаТаксиди
МореТаласа
ОстровНиси
ПляжАмудъя
ГорыВуна
Гостиница, отельКсенодохио
ДушДус
Спортивная площадкаАтлитикос хорос
Мне нравится путешествоватьМу ареси на таксидево
Завтра мы еде на экскурсиюАврио паме экдроми
В метеораСта метэора
На олимпСтон олимпио
В салоникиСтин тессалоники
В афиныСтин атина
Экскурсия в монастыри мне понравиласьИ экдроми ста монастырья му аресэ
Я отдыхаю ...Ксекуразоме ...
На мореСты таласа
В горахСта вуна
Мне очень нравится эгейское мореМу ареси поли то эгео
Вода здесь..То нэро ине эдо-
Очень чистаяПоли катаро
Не очень чистаяОхи кэ тосо катаро
Какая температура воды?Ти тэрмокрасия эхи то неро?
Я плохо плаваюДэн колимбао кала
Я хочу загоратьТэло на кано илиотерапия
Мы хотим совершить прогулку на теплоходеТэлумэ на канумэ перипато мэ плио
Сколько это стоит в час?Посо стыхизи афто тын ора
Сколько километров отсюда до-Поса хильометра инэ апо до-?
СалоникИ тессалоники
МетеорТа мэтэора
Завтра(послезавтра) мы возвращаемся:Аврио (метаврио) эпистрэфуме-
В москвуСты мосха
В санкт-петрбургСтын агиа пэтруполи
На родинуСтын патрида
Мой отдых кончаетсяИ адъя му телиони
Я-отдохнул (-а)Ксекурастика-
(очень) хорошо(поли) кала
Не очень хорошоОхи ке тосо кала