Андорра – дивовижна, по-справжньому казкова країна. Той, хто знайшов "золотий ключик" і одного разу відкрив її для себе, обов'язково повернеться сюди знову. І не проміняє це маленьке привабливе князівство вже ні на які інші курорти. Тури в Андорру характеризуються повільно, але впевнено зростаючим попитом у наших співвітчизників, тому що тут дійсно є на що подивитися: білі вершини Піренейських гір, численні гірськолижні курорти, розвинена туристична інфраструктура - все це разом приваблює величезну кількість гостей крихітного князівства. Андорра – це відмінний і у всіх відношеннях оригінальний і неповторний варіант проведення своєї відпустки далеко від життєвих проблем та турбот, які незмінно займають наші думки щодня.

Андорра - це гірськолижний рай для всіх, включаючи любителів hely-ski, яких гелікоптери доставлять на найвищі вершини, де вже немає маркованих трас, а суцільна "неорана" цілина. Князівство Андорра - ідеальне місце як для екстремального, так сімейного відпочинку. Андора тури дозволяють повною мірою насолодитися дивовижною красою тутешніх місць, які навряд чи когось можуть залишити байдужим.

Географія: Андорра розташована на південному заході Європи, на східних схилах Піренейських гір між Францією та Іспанією. З північного сходу на південний захід країну перетинає річка Валіра. Найвища точка – Кома Педросса на північному заході (2942 м). Територія Андорри складає 468 кв. км. Столиця – Андорра ла Велла. Час відстає від московського на 2:00.

Незважаючи на своє географічне розташування в Європі, тури в Андорру досі є досить нестандартним вибором місця для свого відпочинку. І водночас щороку сюди приїжджають тисячі туристів, як і з країн Європи, так і з країн, розташованих на інших континентах земної кулі. Якщо ви бажаєте відкрити для себе дивовижне і неповторне крихітне князівство, яке зручно розташувалося в Піренейських горах між Францією та Іспанією, ми допоможемо вам здійснити всі задуми в реальність! До того ж не можна не відзначити, що наші ціни на туристичні поїздки в це князівство вас обов'язково приємно здивують своєю доступністю і демократичністю.

На самому початку розвитку гірськолижного спорту та інфраструктури в Андоррі було 5 гірськолижних станцій: Пал, Арінсаль, Сольдеу – Ель Тартер, Ордіно – Аркаліс, Пас де ла Каса – Грау Рож. Після цілої хвилі об'єднань, що прокотилася за останні два роки, в Андоррі, по суті, стало 2 станції: Грандваліра, яка включає станції Сольдеу - Ель Тартер і Пас де ла Каса - Грау Рож і VALLNORD, до якої увійшли Пал - Арінсаль і Ордіно – Аркаліс. Грандваліра має єдину систему підйомників, у той час як VALLNORD має загальний скі-пас, але дві частини станції – Пал – Арінсаль та Ордіно – Аркаліс – фізично не об'єднані.

Якщо ви хочете побачити і випробувати якнайбільше, покататися на всіх станціях Андорри, ми пропонуємо вам скористатися спеціальним загальним скі-пасом "Super Ski-pass". Траси, загальною довжиною 281 км, різної категорії складності, задовольнять запити лижників усіх рівнів, а 105 витягів здатні доставити на вершини 142 245 осіб на годину. Фахівці визнають, що піренейські траси не поступаються і навіть перевершують якість підготовки знамениті альпійські спуски. Втім, в Андоррі можна кататися не тільки на лижах. Тут є льодовий палац Palau de Gel у Canillo, де катаються на ковзанах; спортивні комплекси з критими басейнами, а візитівкою спортивно-розважального комплексу в Ordino, безсумнівно, є боулінг.

Туризм: Андорра - ідеальне місце для туризму та активного відпочинку, адже тут знаходяться сонячні гірськолижні курорти Європи. Гірськолижний сезон починається з грудня та триває до середини квітня. Вночі температура повітря мінусова, вдень піднімається до +10°С, глибина снігового покриву коливається від 50 до 300 см. А найдивовижніша особливість андоррської зими – сніг у горах і завжди незмінні квіти внизу, у місті. Величезною популярністю користуються 5 гірськолижних курортів, пов'язаних єдиною транспортною системою: Пал (Pal), Арінсаль (Arinsal), Сольдеу Ель Тартер (Soldeu/El Tarter), Ордіно (Ordino), Пас-де-ла-Каса Грау Руж (Pas de la Casa/Grau) Roig). Траси – 235 км на будь-який смак та різної категорії складності, 95 підйомників, здатних доставити на вершини 75 тисяч осіб на годину. У південній частині Андорри є станція для любителів бігових лиж - Ла Рабасса. По протяжності - від 1 до 3 км - всі траси можна віднести до середніх, проте вони настільки доглянуті, що цілком претендують на звання найкращих у світі.

На кожній станції обов'язково є школи, де професійні інструктори, у тому числі російські, навчать вас кататися на лижах чи сноуборді, а малюків батьки можуть визначити у лижний дитячий садок та спокійно піти на траси. Пункти прокату гірськолижного спорядження, спортивні магазини, камери схову, медпункти, ресторани та бари, фотоательє – все це до ваших послуг на андоррських станціях.

З 2000 р. ці дві станції мають загальну зону катання Riu de Solanelles, Riu del Cubil і Solanelles, але незважаючи на це, скі-пас у кожної станції був свій. Тепер, бажаючи представити незрівнянний простір для катання та велику різноманітність послуг, дві станції об'єднуються, з появою єдиного скі-пасу.

Тепер ця зона перетворилася на одну з найбільших у Європі із загальною довжиною трас – 192 км та 63 підйомниками. Тут діятиме єдиний скі-пас, який коштує всього на 18 євро дорожче за окремий скі-пас на Сольдеу на 6 днів - 168 і 150 євро відповідно.

Тури в Андорру з року в рік незмінно користуються попитом, що стрімко зростає, у тих мандрівників, які переситилися поїздками в «попсові» місця, розповідями про які ви навряд чи когось зможете здивувати. Чи то справа відпочинок Андорра! Вибравши як місце проведення своєї відпустки це невелике за площею своєї території князівство, ви не помилитеся – тутешня природа вражає своєю красою. Та й до того ж малоймовірно, що хтось із ваших друзів, знайомих чи колег по роботі випробував на собі, що таке Андора тури.

Андорра Ля Велья

Андорра Ля Велья (Andorra La Vella) – офіційна столиця князівства Андорра. Її продовження – Ескальдес. Рідко хто поділяє ці два міста, їхня територія – єдине ціле, що відносить туристів у світ покупок, насолод та розваг.
Навіть узимку тут можна побачити строкаті братки, що виглядають з-під снігової ковдри.
Сніг тут, внизу, буває рідко, тому сміливо можна вирушати на прогулянку, не побоюючись сльоти та бруду на дорогах та тротуарах. Це центр комерційного та культурного життя країни. Вітрини магазинів зачаровують, ресторани приваблюють апетитними запахами андоррської кухні, а термальний комплекс Caldea кличе випробувати нові відчуття і насолодитися чудодійною силою води.

Ескальдес (Escaldes) - розташовується на висоті 1029 м над рівнем моря і розділений з Андорра-ла-Вель мостом. Подивившись на карту, видно, що обидва ці міста позначені власними силами, але практично їх вже давно всі звикли називати єдиним цілим. В Ескальдесі чудово розвинена туристична інфраструктура з готелями всіх категорій. Тут знаходяться ультрасучасні торгові центри з найвідомішими бутіками та мирні чудові сільські пейзажі з казковими гірськими вершинами.
Якщо буде бажання, можна відвідати найбільший у горах Європи водний центр Caldea. Цей оазис здоров'я знаходиться на площі близько 600 кв. м під скляним куполом. Десятки басейнів з термальними водами (від +30 до +52 °С), суперсучасні бальнеологічні здравниці, десятки бань та саун усіх видів з екзотичною архітектурою, гроти та водоспади, джакузі та каскади, різноманітні солярії та гейзери. У комплексі також є безліч масажних кабінетів, є бари і ресторани, спортивні майданчики на будь-який смак, тенісні корти, торговий центр, VIP-клуб.

На висоті 1050 м над рівнем моря, у мальовничій ущелині. Таке місце обумовлює теплий та м'який клімат.

Грау Роїдж

Для любителів катання у лісових масивах фахівці рекомендують траси мальовничої долини Grau Roig в Андоррі.
Туристи, які віддають перевагу швидкісним спускам, знайдуть тут великий вибір накатаних і широких трас у районі другої та третьої долини Grau Roig. Завдяки великим сніговим просторам, довгим викочуванням і розосередженості лижників на схилах швидкісне катання не становить небезпеки. Щодо черг на підйомники, то їх практично не буває.

У цьому гірськолижному центрі створено сприятливі умови для катання лижників усіх категорій – від новачків до найдосвідченіших спортсменів.

Збудована в 1998 році канатна дорога FuniCamp, дозволить швидко та зручно добиратися з центру Андорри (Andorra La Vella, Escaldes, Encamp), до червоних трас верхніх схилів Pas de la Casa / Grau Roig.

У 2002 році побудовано тунель із Pas de la Casa в Grau Roig, що значно покращило сполучення між зонами катання Pas de la Casa та Soldeu.

Грандваліра

Курорт пропонує і інші можливості заняття спортом та розваг: 1 тюбінг, 2 траси для спуску на собачих упряжках, 1 траса для катання на мотосанях, 2 хронометражні траси, 1 траса для катання на баггі, дайвінг на висоті 2000 м, 4 траси лижних черевиках, 1 траса multi-adventure, 1 база для польотів на параплані, 1 база для гелікоптерів, 1 траса спортивного орієнтування, 3 пункти замовлення заходів в Adventure Activities Centre.

Команда професійних інструкторів у складі 450 осіб, які говорять англійською, іспанською, німецькою, французькою та російською мовами. Інструктори мають високу кваліфікацію викладання та високий рівень підготовки катання на лижах і сноуборді.

6 снігових дитячих садків та 4 дитячих садки для найменших.

40 ресторанів, кафе, барів.

Грандваліра – знаменитий гірськолижний курорт Андорри, найбільший у Піренеях. Розташувався від Енкамп до Пас де Ла Каса.

Зона катання Вальнорд

Гості курорту мають можливість не тільки вдосталь покататися на лижах та сноубордах, а й зайнятися іншими зимовими видами спорту та розвагами.

В Аркалісі: 1 маршрут для катання на снігових черевиках, спідрайдинг, стрибки з парапланом, телемарк, польоти на гелікоптері, хелі-скі, підлідний дайвінг.

В Арінсалі та Палі: 1 маршрут для катання на собачих упряжках, 1 маршрут для катання на мотосанях для дітей, 1 маршрут для катання на мотосанях для дорослих, 1 маршрут для катання на снігових черевиках, стрибки з парашутом, катання на скі-байках, на санях, пейнтбол, спуски на аербордах, польоти на гелікоптері, Телемарк, зимовий самокат для спуску по гірських схилах (Trikke Skki).

Також у Вальнорді до послуг гостей: 3 магазини сувенірів та подарунків, паркування для автомобілів, приміщення для зберігання лиж, 3 банкомати, 10 ресторанів, 3 кафе-бари, 9 закусочних.

Працюють лижні школи в Аркалісі з 50 інструкторами та в Арінсалі та Палі з 200 інструкторами. Відкрито 3 клуби для дітей від року (якщо дитина ходить) до 4 років.

Гірськолижна зона катання Вальнорд знаходиться в західній частині Андорри і простяглася від Ла Массана до Ордіно.

Канільо

Містечко розташоване за 5 км від гірськолижної станції Soldeu – El Tarter, дістатися якої можна на підйомнику.

Основною пам'яткою Канілло є льодовий палац Palau de Gel, розташований в самому центрі міста. Цей спорткомплекс призначений для проведення різних змагань, так і для відпочинку. Центральне місце в спорткомплексі займає критий ковзанка розміром 30x60 м з чудовим освітленням та музичним супроводом. Щодня послугами критої ковзанки можуть скористатися і любителі фігурного катання, і любителі хокею. Щодня організовуються два денні та один вечірній сеанси. Усі, починаючи від найменших, одержують величезне задоволення від проведеного тут часу.
Для любителів хокею на льоду надається спеціальне обладнання (ворота, прапорці тощо). Охочі можуть скористатися послугами професійних інструкторів.
До 10-11 години вечора Palau de Gel перетворюється на місце модної тусовки. Сюди з'їжджається молодь на дискотеку на льоду. Хоча вечірнє життя в містечку досить спокійне порівняно з такими селищами, як Soldeu або Pas de la Casa, тут також є цікаві містечка. Наприклад, Camping Pla – затишний бар, в якому ввечері приємно посидіти з друзями в спокійній обстановці, послухати м'яку, приглушену музику, пограти в більярд, настільний футбол або просто потанцювати. У Канілло знаходиться спортивно-оздоровчий комплекс, де можна відвідати критий басейн (розміром 12,5 x 25 метрів та глибиною 1,6 – 2,1 метра), дитячий басейн, солярій, сауну, сквош, тренажерний зал, бар, більярд, ігрові автомати, салон відпочинку. Крім того, тут є магазин та кабінет лікаря. Тривалість сеансу в басейні складає годину чи півгодини.
Відновити сили після заняття спортом можна в ресторані комплексу, що пропонує спеціальне меню та меню для спортсменів.
Канатна дорога з восьмимісними кабінами підніме туристів з висоти 1500 м (Канілло) на висоту 2100 м над рівнем моря, в містечку El Forn, де розташовується ресторан, лижна школа та школа-садок для маленьких дітей. Звідси, ще вище, в містечко Pic de la Portella (2465 м) піднімається 4-х місний підйомник крісла.

Ла Массана

Ла Массана - андоррське містечко, яке лежить на перетині доріг в Арінсаль, Ордіно, Аркаліс і де тепер знаходиться найближчий витяг по дорозі з Андорри Ла Велії.

У місті є кілька ресторанів і магазинчики, бари та дискотека «Cel». Туристи можуть пообідати в "Pizzeria Angelo" за 250 м від готелю "Rutllan", відвідати традиційний андоррський ресторанчик "Borda de L`Avi", а для гурманів відчинені двері ресторану баскської кухні "El Rusc", який розташований в дуже гарному місці в кілометрі. від Ла Массани.

У 2004 році відкрився новий сучасний підйомник, що знаходиться поряд з готелями «Rutllan» і «Marco Polo», який лише за 5 хвилин доставить туристів на станцію Пал. Бажаючі покататися в Ордіно/Аркаліс можуть скористатися послугами скі-буса станції Вальнорд, що курсує між Андоррою Ла Велья та Аркалісом, згідно з розкладом.

Ті, хто хоче на якийсь час забути про лижі, можуть відвідати спортивний центр в L`Aldosa, в якому є сауна, джакузі, солярій, баскетбол, футбол, гімнастика, сквош, теніс. В Ордіно розташований спортивний центр, де до послуг відпочиваючих: фітнес-центр, критий басейн, аквааеробіка, водне поло, джакузі, сауна, турецька лазня, солярій, сквош, тренажерний зал, дартс.

Ордіно

Це містечко - справжня перлина Андорри. Романські церкви, старовинні особняки та кам'яні бруківки в обрамленні величних гір, п'янке повітря здобули йому славу найромантичнішого місця в Андоррі.

Для гірськолижників та місцевих жителів нещодавно було збудовано сучасний спортивно-розважальний комплекс. Тут можна поплавати в басейні, полежати в джакузі, попаритися в сауні, зіграти в сквош, боулінг, більярд або просто відпочити в барі. До гірськолижних станцій Ордіно-Аркаліс ski-bus доставить за 20 хвилин. Скориставшись рейсовим автобусом, можна спуститися в Ла Массану, а звідти за допомогою нового витягу дістатися трас станції Пал-Арінсаль.

Тут проводяться концерти класичної музики, а у ресторанчиках подають страви національної кухні. Увечері можна урізноманітнити свій відпочинок відвідинами музичного пабу «Xaloc», ресторану-піцерії «Topic», ресторану «Armengol».

Більше половини музеїв Андорри розташовані саме в Ордіно! Обов'язково варто відвідати Будинок-музей династії Areny-Plandolit, переглянути Музей мініатюр Миколи Сядристого, Музей іконографії, краєзнавчий музей та інші.

Пас Де Ла Каса

Пас Де Ла Каса - справжня Мекка для лижників, найбільший та найпопулярніший курорт Андорри, розташований прямо на кордоні з Францією. Вражаюча різноманітність гірськолижних трас, доглянутість схилів та незмінність снігового покриву гарантують чудове катання. Тут переважно відпочивають іспанці та французи.
У Пас Де Ла Каса завжди людно, галасливо та весело. Це живе містечко буквально рясніє вітринами найрізноманітніших магазинчиків. Найпрекрасніше дозвілля на курорті (звичайно ж, після лиж) - шопінг. Якщо перед вами не ресторан чи готель, то Ви бачите магазин. Тут можна купити все, що душа забажає: гірськолижне спорядження, одяг, парфумерію, побутову техніку.
На сонячних терасах ресторанів та барів можна відпочити після захоплюючих спусків, а ввечері молодь збирається на дискотеках.
Слід знати, що ціни на всі товари та послуги у півтора-два рази вищі, ніж у середньому по Андоррі. Адже це один із найвіддаленіших від центру куточків, уже майже Франція. Проте, обравши цей курорт, ніхто не залишається розчарованим, адже хоч одного разу побувавши тут, неодмінно хочеться повернутися знову.
Пас Де Ла Каса вночі - це "Ібіца" всіх Пірінєїв. Безліч пабів, ресторанів та дискотек з різною музикою, щотижневі вечірки протягом усього року приваблюють не лише місцеву молодь та гостей курорту, а й гостей з Барселони, Мадрида та Франції.
Для початку рекомендується відвідати "KSB" або "El Tupi" - ресторани, які ввечері перетворюються на галасливі паби. Вони розташовані на площі del Vaquers, де зосереджені основні бутіки та модні магазини і саме тут потрібно розпочинати вечір. У диско-барі «Amadeus» можна послухати поп і рок. «Habana Club», безперечно, потішить шанувальників запальних латинських ритмів. Інша дискотека з танцювальною музикою – Underground. Радимо продовжити вечір у «El Mexicano» на вулиці Bearn, де невеликий танцпол цілком компенсується чудовою танцювальною музикою. Пройшовшись вниз тією ж вулицею, можна зайти в бар «Bilboard» – з міжнародною музикою та космополітичною обстановкою. Найулюбленіша дискотека іспанців «Sabanah» знаходиться поруч із готелем «Khandahar», тут завжди дуже весело. У пабі Vertigo на площі dels Vaquers можна не тільки потанцювати, а й повечеряти.
Популярність курорту серед англійців накладає на нього особливий відбиток: безліч типових англійських барів та пабів, таких як «Avalanche» у готелі «Hiamalaya», «Crack» у готелі «Cristina» або «Milwaokee» на вулиці Bearn.
Для прихильників здорового способу життя в центрі курорту розташований великий спортивний комплекс, обладнаний тренажерним залом, біговими доріжками, бібліотекою, відеозалом, 2 басейнами, що підігріваються, джакуззі і сауною. А в центрі містечка заливають невелику ковзанку.

Рансол

Ransol - невелике затишне село в горах, що розташовується за кілька кілометрів від гірськолижної станції El Tarter.

Сольдеу

Гірськолижний курорт Сольдеу можна назвати одним із найпопулярніших в Андоррі. У невеликому селі в горах вдало поєднується все, про що може мріяти будь-який гірськолижник: траси, до яких можна дійти пішки від будь-якого готелю, чудовий сучасний SPA-центр з видом на гори, а також ресторани, бари та дискотеки. Сектори Сольдеу - Ель-Тартер розташовані за 19 км від столиці Андорри (приблизно в 30 хв. їзди). Курорт складається з двох невеликих однойменних селищ, які знаходяться за 3 км один від одного та з'єднані між собою розгалуженою мережею витягів. Вийшло так, що гірськолижні схили та траси злилися в одну велику область катання, добре освоєну та улюблену гірськолижниками з різних країн. Цей курорт підходить спортсменам різних рівнів, а також славиться своїми школами для лижників-початківців і сноубордистів. Зі столиці до Сольдеу можна дістатися рейсовим автобусом, який ходить з інтервалом за годину.
Сольдеу - одна з найбільш рекомендованих зон регіону Grandvalira для молоді та всіх тих, хто віддає перевагу активному відпочинку та бурхливому нічному життю. Більшість пабів та ресторанів розташовані вздовж головної вулиці. На початку села, поряд з готелем "Piolets Park & ​​SPA" знаходиться паб "Esqui Pub Piolets" - завжди дуже галасливе місце, де збираються великі компанії лижників, щоб відпочити та потанцювати. Зазвичай у березні тут проводяться вечірки інструкторів та персоналу, що працює на станції.
У центрі Сольдеу, поруч з готелем «Himalaya & Piolets» розташований типовий англійський паб «Aspen Bar» з великим вибором пива та живою музикою серед та п'ятниць, а після 19:00 другий поверх бару перетворюється на ресторан «Tex-Mex».
Бари «Avalanche» та «T-bar» визнані фаворитами серед молоді, там завжди тепла та дружня атмосфера. Інша класика – бар «Iceberg» – жива музика, караоке та «щасливий годинник». Паралельно центральній вулиці, у старій частині села, можна знайти ще кілька цікавих місць, таких як клуб «Fat Albert's» – з неповторною атмосферою, що створюється живою запальною музикою, яка не дасть всидіти на місці.
Варто заглянути в клуб Pussycat, який розташований на першому поверсі ресторану Sort del Popaire. І, нарешті, не можна забути про The Villager - найбільший і популярний англійський паб в Сольдеу. Саме по собі селище Ель Тартер зовсім невелике, але, незважаючи на це, любителі старовини оцінять дві невеликі церкви, побудовані в 18 столітті: Ermita de Sant Pere, а при в'їзді в село Ransol - Ermita de Sant Jaume.
Вечір можна провести в затишному барі Vintage Club by Arthur's, розташованому в кварталі Sant Pere навпроти романської церкви. Дружня атмосфера та гарна кухня приваблюють сюди не лише місцеву публіку, а й гостей курорту. Середами тут проводяться вечірки інструкторів.
Неподалік готелю «Alba» розташований «The Stone Bar» - справжній англійський бар, у якому по понеділках, середах та п'ятницях грає жива музика. Поруч знаходиться "Drac Bar" та піцерія "El Mosquit", де організують веселі вечірки для гостей курорту.
Якщо вечірникам ви надаєте перевагу здоровому способу життя, то можна відвідати спортивний комплекс готелів «Nordic» (тут можна і в боулінг пограти) або «Euroesqui».

Ель Тартер

За 17 км від Andorra La Vella розташований курорт Soldeu-El Tarter. Два селища цього курорту - Soldeu (1800 м) і El Tarter (1710 м) знаходяться на відстані 3 км один від одного і з'єднані між собою майстерно збудованою системою канатних доріг, завдяки чому гірськолижні схили та траси злилися в один великий простір. улюблене гірськолижниками. Загальна довжина трас становить 90 км.
Селище El Tarter у цьому плані менш жваве. Незважаючи на те, що там є дві дискотеки, туристи вважають за краще проводити вечори у барах при готелях.
Курорт найбільше відомий своєю лижною школою та школою сноубордингу (250 інструкторів) і найбільше підходить для катання гірськолижникам початкового та середнього рівня. З грудня до квітня на схилах цього курорту гарантовано стійкий сніговий покрив і сяйво сонця. За основними лижними характеристиками цей курорт поступається PAS DE LA CASA – GROU ROIG. Однак траси тут мальовничіші, оскільки половина з них пролягає через лісові масиви. Задоволення від катання отримає тут кожен: для новачка передбачені широкі пологі траси з викочуванням на плато, для лижника середнього рівня - численні, протяжністю до 8 км спуски, а досвідченому майстру сподобаються спуски "поза трасами", по цілинному снігу та замерзлим крутим схилам західної. сторони, з піку Енкампадана (2491 м). Площа таких спусків становить 8000 м. Усі траси добре розмічені покажчиками, тому ніхто тут не помилиться під час вибору трас.
У 2002 році відкрився тунель Envalira, який поєднав Soldeu/El Tarter та Pal Groig/Pas de la Casa. Він значно покращив сполучення між цими зонами катання.

Енкамп

Енкамп - гостинне і досить велике для Андорри місто, розташоване в 7-10 хв. їзди автобусом від центру Андорри. Міський музей автомобілів безперечно порадує допитливих туристів своєю колекцією. А відпочити та розслабитися після дня, проведеного на гірських схилах, рекомендується у спортивно-розважальному комплексі, оснащеному 2 басейнами для дорослих та дітей, майданчиком для гри у баскетбол, волейбол, міні-футбол, сквош, тренажерним залом, 2 саунами, масажним кабінетом, настільний теніс, більярд. У новорічний період у комплексі влаштовуються денні дитячі свята.
Після відкриття в 1999 році підйомника-телекабіни Funicamp, Енкамп став значно привабливішим для гірськолижників.
Funicamp - унікальна у своєму роді канатна дорога довжиною понад 6 км, що складається з 32 кабін, кожна з яких вміщує по 24 особи. Рухаючись зі швидкістю 7,2 м/сек, кабіни доставляють лижників з містечка Енкамп (1238 м) до вершини Collada D'Enradort (2506 м), розташованої поряд зі схилами Grau Roig, менш як за 15 хвилин! І це з урахуванням зупинки на проміжній станції Vall dels Cortals (1333 м), де знаходиться школа і кілька трас для гірськолижників-початківців. Є тут і бар, у якому можна відпочити та перекусити. За допомогою підйомників, що зв'язують вершину Collada D'Enradort зі схилами Grau Roig, можна дістатися будь-якої з трас курорту Pas de la Casa - Grau Roig.
Гостям міста Енкамп надається безкоштовний трансфер на shutlle-bus. Цей автобус проходить між готелями і Funicamp з інтервалом 15-20 хвилин, з 08.30 до 17.30.
З Andorra la Vella Funicamp кожні 15 хвилин з 08.00 до 21.00 курсує міський автобус.

Музей Сальвадора Далі

 

Ви відправитеся у відомий театр-музей Сальвадора Далі у місті Фігерас, ідея якого зародилася у великого художника ще 1960 р. В даний час під дахом будівлі театру – музею представлена ​​велика колекція Гала-Далі.

Сальвадор Далі (1904-1989 рр.), знаменитий каталонський художник, народився та помер у місті Фігерас у провінції Жирони. Далі, що все життя виконував роль генія, залишається трагічним феноменом у житті суспільства Іспанії та її культури. Полемічна постать, безперечно, наділена неабияким талантом. Художник і після своєї смерті змушує своїх шанувальників розбиратися: геній він чи все ж таки божевільний. Далі був одружений з Галарин (Олена Дьяконова), вважаючи її своєю музою і радницею.

Під час цієї екскурсії ви зможете краще дізнатися та зрозуміти цю неординарну людину. Ви дізнаєтесь про історію кохання Сальвадора Далі та його Музи Олени Дьяконової, яку тут називають Гала. Ви відвідаєте його Театр-музей, де представлені не лише його картини, а й інші сюрреалістичні роботи. Ідея цього музею, відкритого у вересні 1974 року, зародилася у великого художника ще 1960 р., і аж до його відкриття він був повністю поглинений втіленням цього проекту у життя. В даний час під дахом будівлі театру – музею представлена ​​велика колекція Гала-Далі. Найвеличнішого майстра поховано тут же, в підземній частині будівлі під своїм знаменитим космічним куполом. Рожевий будинок, оздоблений трикутним хлібом, ще раз підтверджує ексцентричність генія Далі; його Кадилак, сюрреалістичні скульптури, нариси, ліжко, диван Далі у вигляді легендарних червоних губ Мей Вест, це сьогодні вже історія, історія зірки, що малює фантазії та сни, що передають нашу реальну повсякденність, історія незрозумілого сина провінційного нотаріуса з північної Каталонії.

Сальвадор Далі хотів, щоб кожен, хто входить до його театр-музей, самостійно поринув у світ підсвідомості, у світ сюрреалізму і зробив свої висновки про те, що побачив. Комусь потрібно трохи часу, щоб зрозуміти те, що він побачив. Іншим одного разу здається недостатньо, і вони захочуть повернутися сюди знову.

Після театру-музею охочі зможуть завітати на унікальну виставку ювелірних виробів, виконаних за ескізами Сальвадора Далі (за дод.плату). У Вас також буде час для того, щоб пройтися сувенірними магазинчиками і поїсти в місцевих ресторанчиках. 

Каркассон

]

Ви поїдете до всесвітньо відомого міста-фортеці Каркассон. Під час екскурсії Ви відвідаєте замок та внутрішній кріпосний вал, а також побачите базиліку Сан-Назер. Ви також побували у чудовому селищі Сант Коломб.

Середньовічна фортеця Каркассон була побудована на руїнах римського поселення. Її відмінна риса - два ряди фортечних стін. Ця унікальна споруда пережила епоху релігійних воєн, інквізицій та середньовічних лицарів.

Історія міста - фортеці Каркассон пам'ятає тупіт коней Кельтів і Римлян, під час яких він був заснований. Але земля Каркассона – це перш за все земля Катарів (Альбігойців) – перших французьких протестантів, які з'явилися на півдні Франції ще у XII столітті. Ось і місто Каркассон стало одним із міст Катарів. Граф Симон де Монтфор розпочав війну з Катарами: зібравши армію лицарів, переміг спочатку Тулузу і Каркассон і, зрештою, 1229 року Катари були розбиті.

У цей же період почалося будівництво другої зовнішньої стіни міста - фортеці Каркассон. Дві стіни, що стали непридатними в XVII і XVIII століттях, були повністю відреставровані відомим французьким архітектором Віолле-ле-Дюком (у XIX столітті) і сьогодні є гордістю Каркассона. 

На території фортеці розташовані:
- графський замок (11-13 століття). Вхід увімкнено. Самостійний огляд замку
- готель Сіте, збудований на місці колишнього Єпископального палацу - базиліка Святого Назарія, освячена в 11 столітті - велика криниця 14 століття, згідно з легендою в цій криниці були заховані скарби Саломонського Храму
- музей Інквізиції (з 1233 р. в цьому будинку розміщувався Інквізиційний Суд і проживали інквізитори
- (бажаючі зможуть відвідати це унікальне місце за додаткову плату)
- Будинок з привидами (галерея страху)
- Вхід за бажанням (за дод.плату)

Пройдіться вздовж старих фортечних стін та веж, відчуйте, як час повернувся назад, за часів середньовіччя.

Під час перебування у фортеці Ви зможете скуштувати кухню, типову для цього регіону, а також придбати різні сувеніри.

Андорра не має власного аеропорту і має відкриті кордони з Іспанією та Францією, через які і здійснюється в'їзд на територію держави.

Віза: Діє безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ:

Посольство Іспанії в Україні:
Адреса: 01901, м. Київ, вул. Хорева, 46
Телефони для загальних питань: +38 (044) 391-30-24 (25, 26, 27)
Візовий відділ: +38 (044) 391-30-14 (15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23)
Факс: +38 (044) 492-73-27
Факс візового відділу: +38 (044) 492-73-26
Режим роботи: пн.-пт 9:00-14:00, крім вихідних та святкових днів (Іспанії).
Консульський відділ Посольства Іспанії в Україні
Адреса: Київ, вул. Іллінська, 22/13-Д
Телефон (приймальня): 501-06-00
Телефон (візовий відділ): 501-06-01 (02, 03, 04, 05, 06)
Факс: 501-06-07
Телефон (секретаріат): 501-06-08 (09)
Консульство Андорри 01901, Київ, вул. Хорива, 46
Тел. : 501-06-00 (конс. отд.); 501-06-01 (віз. від.).
E-mail: [email protected]

Державна та офіційна мова в Андоррі – каталонська. Більшість населення віддаляє іспанською мовою, яка на рівні з англійською є найбільш зручною для туриста.

Загальні фрази

Да

si

си

Нет

no

но

Спасибо

gracias

грасиас

Пожалуйста

por favore

пoр фавор

Извините

perdoneme

пэрдонэмэ

Здравствуйте

hola

ола

До свидания

adios

адьёс

Я не понимаю

no comprendo

но компрэндо

Как Вас зовут?

cual es tu nombre?

Куал эсту номбре?

Как дела?

como esta usted?

комо эста устэд?

Хорошо

muy bien

муй бьен

Где здесь туалет?

donde esta Servicio

дондээста сервисио?

Сколько стоит?

cuanto es?

кванто эс?

Один билет до...

un billete

ун бильетто

Который час?

que hora es?

Ке ора эс?

Не курить

prohibido fumar

проивидо фумар

ВХОД

entrada

энтрада

ВЫХОД

salida

салида

Вы говорите по-английски?

habla ingles

абла инглес?

Где находится?

donde esta?

дондээста?

Готель

Мне нужно заказать номер

una habitacion

уна абитасьён

Чаевые

tips

типс

Я хочу оплатить счет

la cuenta, por favor

ла-куэнта, пор-фавор

Паспорт

pasaporte

пасапортэ

Комната, номер

habitacion

абитасьон

Магазин (покупки)

Наличными

en efectivo

эн эфективо

Карточкой

con tarjeta

кон тархета

Упаковать

paquete

пакеттэ

Без сдачи

sin tener

син тенер

Открыто

abierto

авьерто

Закрыто

cerrado

серрадо

Скидка

descuento

десконто

Очень дорого

caro

каро

Дешево

barato

барато

Транспорт

Автобус

autobus

аутобус

Троллейбус

trolebús

тролебус

Машина

coche

коче

Такси

taxi

такси

Остановка

parada

парада

Пожалуйста, сделайте остановку

pare aqui, por favor

парэ аки пор фавор

Прибытие

arrivo

арриво

Отправление

salida

салида

Поезд

treno

трэно

Самолет

avion

авион

Аэропорт

aeropuerto

аэропуэрто

Надзвичайні випадки

Помогите мне

socorro

сокорро

Пожарная служба

fuego

фуэго

Полиция

policia

полисиа

Скорая помощь

ambulancia

амбулансья

Больница

hospital

хоспитал

Больно

penosamente

поносаменте

Аптека

farmacia

фармасия

Доктор

medico

медико

Ресторан

Я хочу заказать столик

quiero reservar una mesa

кьеро ррэсэрвар уна-мэса

Чек, пожалуйста (счет)

la cuenta, por favor

ла-куэнта, пор-фавор